неделя, септември 8, 2024
HomeSerie AСамо равенство във Флоренция: Наполи е на ръба да изпусне местата, даващи...

Само равенство във Флоренция: Наполи е на ръба да изпусне местата, даващи право на участие в Европа

SSC Наполи е застрашен да пропусне европейския футбол през следващия сезон. Равенството при съседите от Флоренция означава, че сега неаполитанците ще трябва да разчитат на това АС да загуби оставащите им два мача

За SSC Napoli победата на практика беше задължителна, ако искаха да завършат на осмо място и да се класират за Конферентната лига. В сблъсъка със съседите си и финалисти в Конферентната лига Флоренция обаче гостите бяха без капитана ди Лоренцо, който страдаше от стомашна болест, както и без най-добрия стрелец Осимхен, който е контузен.

Гостите от Наполи започнаха добре и поведоха след равностоен начален период чрез удар с глава на Рахмани от корнер (8′). Следващият гол също принадлежеше на неаполитанците, но Кварацхелия не успя да уцели целта с прекия си удар (13′).

След това играта донякъде се обърна, като Наполи стана по-пасивен и позволи на Флоренция да навлиза все повече в играта. Въпреки това, с изключение на Белтран (24′) и далечния удар на Куаме (35′), от това не произтече почти нищо. След това обаче AC обърна мача в рамките на три минути: Първо Бираги наказа с мечтан пряк свободен удар игра с ръка на Лоботка (40′), а след това Нзола не трябваше да бъде питан два пъти след грешен пас на Политано в собствената му територия (42′).

След почивката SSC първо трябваше да преодолее далечен удар на бившия играч на Щутгарт Гонзалес, преди да започне да атакува чрез Кварацхелия (50′) и двоен шанс на Симеоне и Кажусте (51′). Изравнителният гол дойде в 57-ата минута: Кварацхелия направи същото като Бираги и вкара изравнителния гол с превъзходен пряк свободен удар

Kvaratskhelia изравнява фантастично

SSC беше близо до това да обърне мача, но Политано не успя да уцели гредата (63′). След това не се случи почти нищо пред вратата, като Политано отново принуди Терачано да прави спасяване (76′). При последвалия ъглов удар Рахмани стреля с глава встрани от вратата (78′). Четири минути по-късно съдията Матео Маркети посочи бялата точка, след като Лоботка бе отсъден за фаул срещу Белоти, но отмени решението си, след като VAR се намеси и прегледа изображенията.

Освен безобидния завършек на Распадори (90.+4), след това не се случи нищо, което да си заслужава споменаването, което означава, че крайният резултат остана справедлив 2:2. Резултат, с който Флоренция може да живее много по-добре

За да има шанс да завърши на осмо място, сега Наполи трябва да спечели последния си мач в Лече и в същото време да се надява Флоренция да загуби оставащите си два мача в Каляри и Аталанта (догонващ мач на 2 юни). Междувременно на АС предстои финалът на Конферентната лига срещу Олимпиакос Пирея (29 май, 21:00 ч.).