четвъртък, октомври 24, 2024
HomePremier LeagueСалах остава страшилището на Юнайтед: Ливърпул триумфира в Манчестър

Салах остава страшилището на Юнайтед: Ливърпул триумфира в Манчестър

ФК Ливърпул е на прав път. ЛФК взе и първия истински тест под ръководството на Арне Слот при победата си с 3:0 в Манчестър. Мохамед Салах отново доказа, че е страшилището на Червените дяволи с три гола

Двама бивши играчи на Байерн бяха извикани в стартовата единайсеторка от треньора на Юнайтед Ерик тен Хаг: И де Лигт, и Зиркзее дебютираха в стартовата единадесеторка след лятното си преминаване в Манчестър. Макар че нападателят получаваше малко топки, централният защитник имаше много работа в началните минути – и малко късмет: голът на Александър-Арнолд беше признат от VAR, защото Салах все още е бил леко на топката, когато Луис Диас се е ударил преди това в гредата – и е бил в аут (6-та минута).

Двата съперника не успяха да поддържат темпото от началния период. Домакините се съсредоточиха върху защитата и всъщност не пропуснаха много – преди да си проправят път в лицето на Каземиро. Бразилският централен защитник изигра фатално грешен пас при изграждането на топката, който Гравенберх пресече и в крайна сметка подаде на Салах. След чувствителното му пресичане и Шобошлай, и Луис Диас бяха напълно непокрити и колумбиецът кимна, за да поведе (35′).

Каземиро, асистенция Салах, гол Луис Диас: Тази схема се повтори само седем минути по-късно. Този път голмайсторът спечели топката сам срещу мързеливия Каземиро и завърши подстъпите към Салах с прецизен директен удар в десния ъгъл, за да изравни резултата на полувремето (42′). Това беше прекрасен резултат за ефективните червени, а Юнайтед остана напълно безвреден с изключение на изстрел на Мазрауи (39′).

Трета точка: Салах остава призракът на Юнайтед

Касемиро изтърпя максималното наказание, като на почивката шестимата трябваше да останат в съблекалнята и бяха заменени от 20-годишния дебютант във Висшата лига Колиър. Родният играч бе пряко замесен в най-добрия шанс на Зиркзи за Юнайтед (52′), но трябваше да стане свидетел и на поредната грешка на съотборник: Този път Майноо загуби лошо топката и Ливърпул отново го наказа безмилостно, като този път позволи на двойния асистент Салах да направи 3:0 с перфектен директен удар на Шобошлай (56′).

Това беше 15-ият гол на нападателя на ЛФК в последните му дванадесет състезателни мача срещу Ман Юнайтед. Призракът на „червените дяволи“ дори можеше да добави към сметката си два пъти след гола си, но пропусна добри възможности срещу вече плучилата защита на Юнайтед (57′, 58′). Сега поне Манчестър беше малко по-добре в играта в офанзивен план, но Зиркзи пропусна още два шанса от близка дистанция (63′, 78′), за да допусне първия гол на Ливърпул за сезона. В резултат на това отборът на Арне Слот все още има чиста мрежа след три мача през този сезон

Следващият мач на „червените дяволи“ след международната пауза е гостуване на промотирания ФК Саутхемптън (14 септември, 13:30 ч.), докато Ливърпул е домакин на Нотингам Форест два часа и половина по-късно (16:00 ч.).