четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballРанен гол е достатъчен: Франция се класира на полуфиналите на Олимпийските игри...

Ранен гол е достатъчен: Франция се класира на полуфиналите на Олимпийските игри след тежка битка

Франция надделя над Аржентина във вълнуващ четвъртфинал, за да достигне до полуфиналите на олимпийския футболен турнир. Ударът с глава на Матета беше достатъчен за Les Bleus, за да си отмъстят за поражението във финала на Световното първенство

Докато Франция направи ротации след победата си с 3:0 над Нова Зеландия, като редовните играчи като новото попълнение на Байерн Олисе и капитанът Лаказет започнаха от самото начало, треньорът на Аржентина Хавиер Масчерано направи три промени в стартовата си единадесеторка в сравнение с победата с 2:0 над Украйна.

Французите започнаха по-енергично и бързо дадоха да се разбере, че са решени да достигнат до полуфиналите. Докато Les Bleus често комбинираха напред по впечатляващ начин само след няколко минути, Аржентина първоначално защитаваше страстно опитите си за атака. Въпреки това, когато Олизе неудържимо прехвърли първия ъглов удар в мача на бившия играч на Матета, световните шампиони бяха принудени да признаят поражението още в самото начало и по този начин изостанаха рано (5.).

Les Bleus изпуснаха 2:0 – Симеоне пропусна да изравни

Франция продължи да натиска педала на газта след това, но пропусна две първокласни възможности за отбелязване на гол номер две в лицето на Мило (18-и) и Матета (20-и). До този момент аржентинците трудно успяваха да стигнат до нещо в атака, но Зенон също усещаше присъствието си в противниковото наказателно поле. Ударът на полузащитника се размина с целта на около два метра (23′).

Les Bleus отстъпиха контрола върху играта и от този момент нататък участваха само в защита. Рестес парира далечен удар на Фернандес встрани, след което Симеоне пропусна стопроцентов шанс да изравни (36′).

Гол на Олисе, признат от VAR

След почивката на полувремето имаше дълъг период на бездействие и от двете страни, тъй като играта се местеше между наказателните полета. Едва в 68-ата минута французите отново се озоваха пред аржентинското наказателно поле, но този път Матета нямаше късмет при удара си с глава.

Аржентина нямаше достатъчно пробивност, но в заключителните етапи трябваше да стане по-офанзивна, което откри възможности за контраатаки пред Франция. Олисе се възползва от една от тях, за да направи 2:0 в 84-ата минута, но празненството му беше краткотрайно. Тъй като Аклиуш, който даде асистенцията, беше извършил фаул преди това, голът беше отменен след проверка от VAR (88′). Въпреки че все още имаше дванадесет минути продължения, аржентинците не успяха да се възползват от това и бяха елиминирани

Междувременно французите разбиваха всички язовири, което доведе до голямо сбиване малко след последния съдийски сигнал, но то бързо беше уредено. Съдията Илгиз Танташев наблюдаваше сцената отдалеч и впоследствие даде червен картон на Мило от Щутгарт. Така полузащитникът ще пропусне поне полуфинала, който французите ще играят срещу Египет в Лион в понеделник от 21:00 ч.