петък, септември 20, 2024
HomeBasketballПараолимпийски игри: Първа победа за баскетболистите в инвалидни колички

Параолимпийски игри: Първа победа за баскетболистите в инвалидни колички

Немските баскетболисти в инвалидни колички спечелиха първата си победа на параолимпийските игри в Париж. В атмосферичен мач срещу Франция отборът на DBB взе реванш за поражението си на Олимпийските игри преди няколко седмици

Победа номер едно за германския отбор по баскетбол в инвалидни колички на параолимпийските игри. Германия победи домакините от Франция със 72:64 (36:34) в „Берси Арена“, където световните шампиони по баскетбол на Денис Шрьодер само за малко не спечелиха медал, и вече са на второ място с една победа и едно поражение.

Както и при победата с 55:76 срещу съотборниците си от Великобритания на старта, началото на мача срещу Франция беше неуспешно. Отборът на националния треньор Михаел Енгел изоставаше с 4:13 след по-малко от пет минути, но се пребори за връщането си в играта и се оттегли на полувремето с преднина.

В крайна сметка Германия надделя в напрегнатото второ полувреме, водена от топ реализатора Матиас Гюнтер (22 точки). Неговата стрелба с финалната сирена осигури на Германия по-добро съотношение на кошовете срещу канадците, които бяха с равни точки.

Победата беше важна за германския отбор, за да си осигури добра изходна позиция за елиминационния кръг. Всички отбори в двете групи по четири първо ще достигнат до четвъртфиналите. Отборът, завършил на дъното на групата, ще се изправи срещу победителя от паралелната група, а четвъртото място би означавало сблъсък с вечните фаворити САЩ. Германия ще се изправи срещу Канада в последния си мач от групата в понеделник (16,00 ч.)