неделя, септември 8, 2024
HomePremier LeagueПалмър и Нкунку вдигат Челси до шесто място в таблицата

Палмър и Нкунку вдигат Челси до шесто място в таблицата

Твърдата победа с 2:1 в Брайтън & Хоув Албиън не само осигури на ФК Челси пета поредна победа във Висшата лига, но и голяма крачка към международния футбол през 2024/25 г.

Мениджърът на Челси Маурисио Почетино направи една промяна след победата с 3:2 в Нотингам Форест: Густо започна вместо Тиаго Силва (на пейката). В Брайтън треньорът Роберто де Зерби направи две промени след равенството 1:1 в Нюкасъл: Вместо Уелбек (скамейка) и Велтман (контузен) започнаха възстановените Жоао Педро и Лампти.

Съдията оттегли дузпа – Палмър с чувство

След спокойното начало, през първото полувреме сините постепенно поемаха все повече и повече от играта. Първият добър шанс обаче бе за Чайките: Адринга стреля встрани от вратата (11′). В 19-ата минута съдията Майкъл Солсбъри отсъди дузпа за Челси, но отмени решението си след видеопреглед. Буонаноте беше играл с топката срещу Кукурела.

Колкото по-дълго продължаваше първото полувреме, толкова по-добри ставаха гостите. Вербруген спаси удара на Кукурела (26′), но стражът на Брайтън беше безсилен да спре чудесен удар с глава на Палмър от цял ръст (34′). След това Почетино трябваше да направи една смяна преди почивката: Мъдрик се контузи при сблъсък с Лампти и в игра влезе Нкунку (42). Точно преди почивката Жоао Педро имаше най-добрия шанс за „чайките“ преди почивката, но беше отказан от Петрович (45.+8).

Нкунку увеличава – Джеймс вижда червения цвят – Уелбек прави мача вълнуващ

След почивката играта първоначално се въртеше на висока скорост от наказателно поле в наказателно поле. Нкунку за малко да пропусне (48′), а в другия край новокоронованият играч на Германия на Европейското първенство Грос беше напълно свободен да стреля от близка дистанция, но прокара топката покрай гредата (57′). Вместо 1:1, малко по-късно резултатът стана 2:0 за сините: Густо, който умело боравеше с топката, намери Нкунку в центъра и бившият играч на Лайпциг стреля точно (64′).

В заключителните етапи на мача на Брайтън дълго време липсваше завършващият удар. След като Джеймс беше изгонен за ритане на Жоао Педро (88′), Челси трябваше да играе десетте минути от продължението с десет души. Първият удар на пъргавия Адинга бе във вътрешната страна на гредата (90.+4), но Уелбек вкара изравнителния гол от близко разстояние (90.+7). В крайна сметка обаче остана

Сините играят у дома срещу АФК Борнемут в неделя (17.00 ч.) в последния 38-и мач от първенството. Една точка ще бъде достатъчна, за да си осигури шестото място. Теоретично би било възможно и да прескочат Тотнъм (в долния клуб Шефилд Сряда в 38-ия ден на мача) на пето място. Брайтън е домакин на Манчестър Юнайтед.