събота, октомври 5, 2024
HomeFootballНяма шоу в Лас Вегас: Мечтата на Бразилия за Копа е внезапно...

Няма шоу в Лас Вегас: Мечтата на Бразилия за Копа е внезапно разбита

Мечтата на Бразилия за спечелване на десета титла на Копа Америка беше разбита в събота вечерта: отборът на националния треньор Доривал Жуниор отпадна от Уругвай на четвъртфиналите – защото двама бразилци си изпуснаха нервите от място.

Рекордните световни шампиони от Бразилия пътуваха за Копа Америка в САЩ с големи амбиции, но се върнаха в планината Шугарлуф с голямо разочарование в багажа. Южноамериканците, които не успяха да впечатлят през целия турнир, загубиха с 4:2 на дузпи от Уругвай на четвъртфиналите.

Бразилия трудно намираше пролуки в оспорвания мач с 41 фаула (!) през 90-те минути, докато уругвайците се бранеха храбро. Отстраняването за жълт картон на победителя в Шампионската лига Винисиус Жуниор се усети, а без нападателя на Реал фаворитите почти не създадоха моменти на изненада.

И дори в последния четвърт час, когато Бразилия получи възможност да играе в числено превъзходство, подопечните на треньора Доривал Жуниор не развиха достатъчно пробивност. На Нандес от Каляри бе показан директен червен картон след твърда схватка с нападателя на Реал Родриго (74′). Новото попълнение на Реал Ендрик също неколкократно бе блъскан силно и едва ли щеше да успее да развие пълния си потенциал

Едер Милитао и Дъглас Луис не успяха да удържат нервите си

Тъй като в четвъртфиналите и полуфиналите на Копа Америка няма допълнително време, жребият за дузпи трябваше да се реши веднага. И дори там бразилците не направиха шоу на препълнения стадион „Алегзант“ в Лас Вегас. Уругвай просто показа по-здрави нерви.

Едер Милитао, друг професионалист на Реал, беше първият бразилски голмайстор, който не успя да вкара, преди новото попълнение на Юве Дъглас Луис да удари гредата при третата дузпа на Селесао. Стражът Роше беше героят за Селесте, за които единствено Хименес от Атлетико (влязъл по-рано на мястото на контузения Араужо) пропусна дузпа. Полузащитникът на ПСЖ Угарте реализира решителния опит

„Въпреки младостта си, показахме характер“, заяви възхитеният страж Роше, който играе за SC Internacional в Бразилия: „Тази група играчи го заслужава, цялата страна го заслужава.“ Сега Уругвай, който чака триумф на Копа вече 13 години, „иска да постигне още повече.“

Колумбия, която спечели четвъртфинала си срещу аутсайдера Панама с 5:0, я очаква на полуфинала в четвъртък (2:00 ч. централноевропейско време). „Няма утешителна награда, но показахме, че имаме отбор с бъдеще“, заяви десният бек на Бразилия Данило в първоначалното обобщение.