неделя, септември 22, 2024
HomeFootballНепобеденото първо полувреме: проблем за Ман Юнайтед

Непобеденото първо полувреме: проблем за Ман Юнайтед

Манчестър Юнайтед изпусна перфектната английска седмица след две победи. Причината беше очевидна: на Кристъл Палас му липсваше хладнокръвие, особено през първото полувреме

Манчестър Юнайтед беше натрупал самочувствие с десет гола в последните си два мача след разнопосочно начало. Кристъл Палас осъзна колко голям е този мач още от самото начало. Превъзхождащите в огромна степен „червените дяволи“, за които Ерик тен Хаг беше върнат обратно след победата със 7:0 (само Гарначо замени Рашфорд в сравнение с последния мач в лигата, победата с 3:0 в Саутхемптън), притиснаха все още безгрешните „орли“ в тяхната половина. Те създадоха шансове както от игра, така и от засади.

Само в началния четвърт час де Лигт (3-ти, 13-ти, два пъти с глава) и Гарначо (10-ти) пропуснаха да поведат – Хендерсън отрази трите възможности. След това вратарят видя как към него се търкалят още опасни атаки. Гарначо и Бруно Фернандес, наред с други, удариха напречната греда в рамките на няколко минути (27), а Зиркзее насочи топката в ръцете на Хендерсън (30).

Езе не успява да накаже Ман Юнайтед, който има много шансове

Наместо да бъдат възнаградени за силното си представяне, „червените дяволи“ едва не бяха застигнати малко преди почивката. Но Езе, останал напълно сам, стреля право в Онана (44′).

Второто полувреме започна така, както бе завършило първото – с възможност за Езе. Този път де Лигт беше последният, който успя да завърши (47′). Иначе първоначално играта продължи да се развива в посока към вратата на Палас. След като Бруно Фернандес бе пропуснал с външната страна на крака си (52′), Хендерсън отново се прояви срещу Гарначо (62′). Това, заедно със смяната на вечно присъстващия Зиркзее минута по-рано, беше повратният момент

Кристал Палас се доближи до 1:0 в последния половин час

Орлите бяха по-агресивни и смели в последния половин час. Изведнъж Ман Юнайтед дори заплаши с поражение. Но силното двойно спасяване на Онана (65′) и липсата на хладнокръвие на Езе (73′) в крайна сметка „спасиха“ точката

За „червените дяволи“, които имат седем точки след пет мача, това е ответна среща. В сряда те се изправят срещу Твенте у дома в Лига Европа (21:00 ч.), преди Тотнъм да гостува на „Олд Трафорд“ на 29 септември (17:30 ч.).