неделя, септември 8, 2024
HomeSerie AНай-високата победа и поздрав за Деня на майката: Милан изстрелва разочарованието от...

Най-високата победа и поздрав за Деня на майката: Милан изстрелва разочарованието от душите си

След шест поредни мача без победа Милан сложи възклицателен знак и записа най-високата си победа за сезона с 5:1 над Каляри Калчо. За майките на играчите също бе погрижено на „Сан Сиро“

Интер Милан показа пътя в петък вечер, победата им с 5:0 над Фрозиноне Калчо беше най-високата победа за сезона за новите и изключително уверени в себе си шампиони на Италия. В събота вечерта градският съперник Милан също се отърва от разочарованието си, побеждавайки Каляри Калчо с 5:1. Росонерите никога не са печелили с по-голяма разлика през този сезон.

Като се има предвид формата им напоследък и шестте им поредни мача без победа, резултатът беше донякъде изненадващ. Въпреки това представянето на отбора на треньора Стефано Пиоли дълго време не беше особено вдъхновяващо. Попадението за окото в началото на мача: всички 22-ма играчи на терена бяха с женски имена над номерата на фланелките си – преди предстоящия Ден на майката седем клуба от Серия А (включително Дженоа, Торино, Верона, Лече и Удине) бяха решили да почетат имената на майките на играчите

Bennacer from nowhere

В едно много разнопосочно първо полувреме, в което Каляри рядко излизаше от черупката си, Милан поведе от нищото: след два блокирани опита Бенасер беше на точното място, за да вкара в празната врата (35′). Пиоли също не беше впечатлен от представянето на своя отбор и привлече трима нови играчи.

Рафаел Леао, един от триото, имаше шанс да направи 2:0 само четири минути след подновяването на играта, но директният му удар от фаул на Пулишич се удари в напречната греда (49). Каляри стана по-смел в тази фаза, но стражът на Милан Спортиело отрази нисък удар на Прати около гредата (57′).

Reijnders-Hammer сваля напрежението

На другия край полуфиналистите в Шампионската лига от предишния сезон безмилостно се противопоставиха на аутсайдерите, Рафаел Леао отигра перфектния точен пас – и Пулишич го довърши (59′). Само четири минути по-късно обаче Нандес вкара директен удар покрай Спортиело след прекрасно подаване на Запа, за да изравни (63′).

Мачът беше решен четвърт час преди края, когато Рейндерс нанесе удар от втора греда в долния ляв ъгъл (74′). В рамките на три минути Рафаел Леао (след асистенция от Бенасер) и Пулишич (след кръст от Окафор) също увеличиха резултата (83′, 86′).

Докато Каляри (само на три точки пред 18-ия Удине, който има един мач по-малко) все още трябва да се притеснява за оставането си, Милан затвърди второто място. Росонерите гостуват на Торино точно след една седмица, докато Каляри приема предпоследния Сасуоло на следващия ден (12:30 ч.).