четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballМечтаната асистенция на Феде Валверде за Мбапе: Реал победи Бетис

Мечтаната асистенция на Феде Валверде за Мбапе: Реал победи Бетис

Реал Мадрид остави зад гърба си колебливия старт на сезона и си осигури втора победа във втория си домакински мач. Мбапе беше мъжът на мача срещу Реал Бетис Севиля и отпразнува първите си голове в Ла Лига

Реал, който започна с Карвахал, Родриго и Дани Себалос на мястото на Васкес, Брахим Диас и Модрич в сравнение с равенството 1:1 в Гран Канария, доминираше от самото начало. Въпреки това те трудно създаваха шансове. Вместо това гостите от Севиля бяха тези, които създадоха първата опасност и само за малко не откриха резултата в лицето на Абде (10′).

Междувременно „белите“ се съсредоточиха върху това да подготвят Мбапе, за да помогнат на новото попълнение да вкара първия си гол в Ла Лига при четвъртото си участие. Въпреки това Реал също създаваше сериозни проблеми, тъй като Бетис се защитаваше компактно и допускаше малко положения. Ударът с глава на Едер Милитао в 20-ата минута и спасяването на Мбапе от Сабали (45.+1) бяха единствените наистина забележителни опасни ситуации за мадридистите през първото полувреме.

Едва след почивката действащите победители в Шампионската лига показаха повече сила и почти поведоха, но ниският удар на Винисиус Жуниор от 20 метра попадна само в гредата (50′). След това ходът на играта пострада заради многото смени и фаулове, което означаваше, че Реал рядко стигаше до завършващи положения и се бореше

Мбапе първо от игра, а след това от място

Необходимо беше изключително индивидуално усилие на Феде Валверде, за да обърне нещата в полза на Реал. Фината задна ножица на уругваеца достигна до връхлитащия Мбапе, който запази хладнокръвие пред Руи Силва и вкара първия си гол в Ла Лига (67′).

Но това не беше всичко: само седем минути по-късно Винисиус Жуниор падна в наказателното поле, след като беше фаулиран от вратаря Руи Силва, което доведе до дузпа за „бланкос“, която съдията Хавиер Алберола Рохас отсъди едва след видеопреглед. След това Мбапе, разбира се, пое отговорността, като с лекота отказа Руи Силва да направи резултата 2:0 (75′).

Нищо повече не се случи след това, което позволи на Реал да прескочи Барселона на второто място и да я държи по петите. Докато „белите“ гостуват в Сан Себастиан след предстоящата международна пауза (15 септември), Бетис приема CD Леганес.