понеделник, септември 16, 2024
HomeNBAМалко не достигна, за да бъде отбелязан отрицателен рекорд: Никс падат в...

Малко не достигна, за да бъде отбелязан отрицателен рекорд: Никс падат в Индиана

Ню Йорк Никс можеха да направят важна крачка към предварително решение във втория кръг на плейофите – но претърпяха тежко поражение от Индиана Пейсърс.

От началото на март досега Ню Йорк Никс не са губили мач с повече от единадесет точки разлика – и са спечелили повечето от тях. Сега обаче отборът от Голямата ябълка претърпя едно от най-големите поражения, претърпявани някога от традиционен франчайз в следсезонния период, в мач № 4 от втория плейофен кръг срещу Индиана Пейсърс.

Най-високото поражение в историята на франчайза в плейофите датира от 1991 г., когато Никс на Патрик Юинг се изправят срещу Чикаго Булс на Майкъл Джордан и губят първия мач с 41 точки. Сега те претърпяха поражение с 89:121 срещу Пейсърс

Първата четвърт не предвещаваше нищо добро за това как ще протече вечерта за гостите. Периодът продължи 34:14 за Индиана, която стреляше с малко под 61% от игралното поле. А Никс? Те бяха катастрофални 6/23 от полето (26,1%) след дванадесет минути и изобщо не успяха да намерят ритъма си в нападение. В крайна сметка това нямаше да се промени почти през целия мач

Назад с цели 43 точки

Пейсърс увеличиха преднината си до 30 точки през втората четвърт, а Никс не успяха да се върнат след почивката. Дефицитът достигна 38 точки в третата част и дори 43 точки в четвъртата – когато всички стартиращи играчи и в двата отбора отдавна бяха обявили, че ще почиват. Никс всъщност бяха застрашени от отрицателен рекорд.

В крайна сметка разликата в точките беше „само“ 32 точки, което означаваше, че серията срещу Пейсърс е изравнена и се връща в Ню Йорк при резултат 2:2. Мач 5 ще се проведе в Медисън Скуеър Гардън в сряда вечер. Нещата със сигурност ще се изострят отново тогава

Шорт се притеснява за рамото на Хартънщайн

В края на краищата Никс няма да искат да оставят този провал да се стовари върху тях. Дори силният до момента Джейлън Брансън имаше своите проблеми в нападение (18 точки при 6/17 от игра и 0/5 от линията за три точки). Най-добрият реализатор на Никс беше Алек Бъркс с 20 точки, но за целия мач Ню Йорк уцели само слабите 33,7% от опитите си за стрелба от игра. Индиана вкара 56,8 % от тях.

Големият германец Айзея Хартенщайн завърши мача с четири точки и пет борби. След тежко падане през втората четвърт той се държеше за дясното рамо с изкривено лице, но успя да продължи да играе. Тайрийз Халибъртън беше най-добрият човек в отбора на Пейсърс, пойнт гардът вкара 20 точки, грабна шест борби и направи пет асистенции – но беше на терена само 28 минути. Това беше всичко, което се изискваше от него тази вечер