неделя, септември 8, 2024
HomeFootballКюн вкарва два пъти: Celtic побеждава City в Чапъл Хил

Кюн вкарва два пъти: Celtic побеждава City в Чапъл Хил

Манчестър Сити загуби от Селтик Глазгоу, с което започна пътуването си до САЩ. Бившият германски национал вкара дузпа при гостуването в Чапъл Хил

Келтик Глазгоу победи Манчестър Сити с 4:3 в сблъсъка между шампионите на Шотландия и Англия, който е част от предсезонната подготовка на двата клуба в САЩ. Мачът се игра на стадион „Кенан Мемориал“ в Чапъл Хил (Северна Каролина).

Николас Кюн, който някога е играл за втория отбор на Байерн Мюнхен и Аякс Амстердам, а по-късно за Ерцгебирге Ауе във втора дивизия и Рапид Виена в Австрия, откри резултата. Бившият юношески национал на DFB завърши забележителна акция на шотландците, за да направи резултата 1:0. Сити изравни чрез Оскар Боб – първият гол за новото попълнение на Селтик Каспер Шмайхел (33′) – но след това трябваше да преглътне още един гол на Кюн и да изравни за 1:3 чрез Киого Фурухаши (36′, 44′).

Халанд вкара междинен изравнителен гол

През второто полувреме треньорите Брендън Роджърс и Пеп Гуардиола направиха редица промени и жокерът на Сити Максимо Пероне намали изоставането си на 2:3 секунди след подновяването на играта (46′). Ерлинг Хааланд изравни в 57-ата минута с мощен удар с глава от левия фланг на Боб. Около десет минути по-късно норвежецът и Джак Грийлиш се разписаха от дузпа. В 68-ата минута падна и последният гол в мача: хондурасецът Луис Палма се разписа, за да оформи крайния резултат 4:3.

МанСити предстоят още контролни мачове срещу Милан, Барселона и Челси в САЩ, докато Селтик започва кампанията си в шотландската Висша лига с домакински мач срещу Килмарнък на 4 август след сблъсъка с Челси.