петък, октомври 25, 2024
HomeFootballЗасегнато Класико - и още нещо? Реал съобщава за контузията на Родриго

Засегнато Класико – и още нещо? Реал съобщава за контузията на Родриго

Родриго беше заменен едва в заключителните етапи на великолепната победа с 5:2 над Борусия Дортмунд, след като изоставаше с 2:0 – и се оказа, че има защо.

Впечатляващият обрат в този 3-ти мач от Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд (5:2, след като на почивката изоставаше с 0:2) струва скъпо на рекордните победители Реал Мадрид. След като във вторник стана ясно, че непоклатимият страж Тибо Куртоа ще пропусне предстоящото Класико в Ла Лига срещу лидера в испанското първенство Барселона (самите те постигнаха успех в ШЛ с 4:1 над Байерн) заради контузия в адуктора, следващата лоша новина дойде в сряда.

Тя засяга Родриго.

23-годишният бразилски национал, който се присъедини към „белите“ през 2019 г., беше заменен от Орелиен Чуамени в 85-ата минута срещу BVB. Това, което на пръв поглед изглеждаше като стандартна смяна от страна на треньора на Реал Карло Анчелоти, се оказа, че се дължи на съществуваща контузия. Това, за което Анчелоти също намекна след това

Колко мача ще пропусне Родриго?

В четвъртък Бланкос обявиха по клубните си канали потвърждението и диагнозата, че Родриго е получил мускулна травма в дясното бедро.

Освен че е изключен от участие в Класикото, което ще се проведе на „Бернабеу“ тази събота, Родриго може да отсъства и за малко по-дълго време. Испанските медии спекулират, че той може да отсъства дори до ноември. Тогава атакуващият артист, който досега през сезона е играл в 13 състезателни мача и е вкарал три гола, ще трябва да пропусне и мача с Валенсия (2 ноември) и мача от Висшата лига срещу Милан (5 ноември).

От Реал Мадрид не са посочили точен срок на отсъствие след направените тестове и диагностицирането на травмата