събота, октомври 19, 2024
HomeBasketballДуел на преследвачите - Вюрцбург печели близкия двубой срещу Хамбург

Дуел на преследвачите – Вюрцбург печели близкия двубой срещу Хамбург

Кошчетата на Вюрцбург победиха за малко Хамбург Тауърс във вълнуващ мач в петък вечер. Двата отбора останаха равностойни през целия мач, но Вюрцбург запази носа си напред в края и спечели мача със силна отборна игра

Кошчетата на Вюрцбург надделяха с малко над Хамбург Тауърс в оспорван мач в петък вечер. Двата отбора бяха равностойни от самото начало и така се разви двубой, в който нито един от тях не успя да се откъсне ясно напред. След равностойно първо полувреме Вюрцбург се оттегли на почивката с малка преднина от 47:44. Хамбург се държеше добре, особено благодарение на Брей Айви, който отбеляза общо 21 точки и също блесна с разиграването и важните си стрелби през първото полувреме. Баскетболистите, от друга страна, се възползваха от дълбоката си ротация, тъй като няколко играчи поеха отговорността

BBL: Класен и Джаксън водят Вюрцбург

През второто полувреме Вюрцбург успя да задържи дълго време малката си преднина, но без да дръпне решително. По-специално центърът Оуен Класен създаде проблеми на защитата на Хамбург със своите 19 точки (9/12 FG) и 13 борби и записа впечатляващ дабъл-дабъл. Той беше подкрепян от топ реализатора на BBL Джийвън Джаксън, който също изигра ключова роля с 18 точки. Вюрцбург за кратко успя да натрупа по-голяма преднина в третата четвърт, когато Нелсън Филипс вкара важна тройка за 64:55, но Хамбург не се предаде

Турците се пребориха да се върнат в битката в началото на последната четвърт, но Вюрцбург показа здрави нерви в последния момент и не позволи на водача да се изплъзне от ръцете му въпреки близкия ход на играта. Освен Класен и Джаксън още четирима играчи на Вюрцбург вкараха двуцифрен брой точки, което подчертава сплотеното представяне на отбора. Джордан Барнет от Хамбург впечатли със 17 точки и пет борби, но в крайна сметка това не беше достатъчно, за да постави отново баскетболистите в сериозна опасност. Вюрцбург показа солидна игра в най-важните моменти, за да постигне минимална, но заслужена победа.

Поглед напред към следващите мачове

Баскетболистите на Вюрцбург продължават кампанията си в Шампионската лига по баскетбол в сряда, 23 октомври. Те се изправят срещу Нантер 92 в гостуване от 20:00 ч. В easyCredit BBL Вюрцбург се изправя пред трудна задача в неделя, 27 октомври, когато приема Байерн в Мюнхен от 16:30 ч.

Хамбургските кули пътуват до Венеция във вторник, 22 октомври, където се изправят срещу Рейер Венеция в Еврокъп в 20:00 ч. ВБЛ продължава за Хамбург в неделя, 26 октомври, от 20:00 ч., когато приемат у дома МВС