четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballДжеймс в гала форма: Колумбия надделя над Панама на четвъртфиналите

Джеймс в гала форма: Колумбия надделя над Панама на четвъртфиналите

Колумбия се класира за полуфиналите на Копа Америка с яростна победа с 5:0 над разтегнатите аутсайдери от Панама. Атакуващите „кафетерос“ бяха водени от Хамес, който вкара три гола, точно както в най-добрите времена

Въпреки че Уругвай влиза в полуфинала на Копа Америка като победител на Бразилия, „селесте“ не са непременно фаворити. Това се дължи не толкова на самите Уругвайци, колкото на техните съперници – Колумбия.

Cafeteros, които спечелиха три от четирите си мача на Копа Америка досега и все още са непобедени, размазаха аутсайдера Панама с 5:0 в Глендейл в събота вечерта. Колумбийците имаха изключителен лидер в лицето на бившия специалист на Байерн Джеймс. 32-годишният футболист, който сега играе за бразилския ФК Сао Пауло, беше пряко замесен в три от головете.

„Най-важното тепърва предстои. Надяваме се да стигнем до финала“, заяви Хамес, който заслужено бе обявен за играч на мача, след най-еднозначния четвъртфинал на Копа Америка.

По думите на Джеймс особено ранните голове бързо са наклонили махалото в полза на Колумбия. Само след осем минути левият крак постави корнер на главата на бившия футболист на Кьолн Кордоба, за да изведе фаворитите напред. В края на началния четвърт час Джеймс реализира дузпа за 2:0 (15′).

Малко след това Панама се разбунтува в най-добрата си фаза на играта, но ударът с глава на централния защитник Милър се отби от гредата и попадна право в ръцете на колумбийския страж Варгас (19). Мачът обаче беше решен още преди почивката, когато Джеймс отново даде началото на атака – този път от свободен удар – и Луис Диас от Ливърпул умело завърши за 3:0 (41′).

Луис Диас за Джеймс: „Един поглед е достатъчен „

„Знаем какъв прекрасен малък крак има Джеймс и един поглед е достатъчен“, обясни Луис Диас след последния съдийски сигнал: „Много добре сме се сработили и се надявам да продължим да побеждаваме за феновете. „

След смяната професионалистът от Палмейрас Ричард и нападателят на Ривър Плейт Борха добавиха още двама играчи към списъка на голмайсторите, за да гарантират, че триумфът на четвъртфинала ще продължи до края на мача.