четвъртък, септември 19, 2024
HomeFootballДвойно повече за четири минути: Меси се завърна

Двойно повече за четири минути: Меси се завърна

Дългоочакваното завръщане на Лионел Меси завърши с три възклицателни знака от страна на аржентинеца. Интер Маями победи Филаделфия Юниън с 3:1

Аржентинският световен шампион се представи силно при завръщането си за Интер Маями. Световният футболист вкара два гола в рамките на четири минути при победата с 3:1 над Филаделфия и подготви третия чрез Луис Суарес.

Неотдавна Меси бе извън игра в продължение на два месеца с контузия в глезена и в резултат на това пропусна квалификационните мачове на Аржентина за Световното първенство.

Двойна опаковка и обрат в мача

37-годишният играч се завърна на терена срещу Филаделфия и отново показа класата си. След като гостите поведоха рано чрез Микаел Уре (2), Меси изравни в 26-ата минута, а малко след това им даде преднина (30). Меси беше на терена през целия мач и подготви Суарес за последния гол в продължението на мача (90-та/+8-ма).

„Малко съм уморен“, каза Меси след мача. „Горещината и влажността в Маями не помагат, но наистина исках да се върна, отдавна не съм бил на терена.“ Меси има 14 гола след 13 участия през този сезон

Първа поява от 1 юни насам

Меси се контузи на финала на Копа Америка на 14 юли, когато Аржентина победи Колумбия, за да спечели титлата. Южноамериканецът изигра първия си мач в МЛС от 1 юни насам срещу Филаделфия.

Победата пред 19 000 фенове у дома на стадион „Чейс“ увеличи преднината на Маями в Източната конференция на десет точки, като на второ място е ФК Синсинати. При оставащи шест мача до края на основния кръг Интер вече се класира за плейофите.

Немският съотборник на Меси Юлиан Гресел бе в стартовата единайсеторка на Маями, докато сънародникът му Кай Вагнер игра за Филаделфия.