петък, септември 20, 2024
HomeTennisВ разгара на мача: тенис звезда в сълзи

В разгара на мача: тенис звезда в сълзи

В полуфиналния мач между Ига Свийтек и Коко Гауф има спорна сцена, която води до емоционален изблик от страна на американката

В полуфиналния мач при жените на Откритото първенство на Франция в четвъртък между Ига Свийтек и Коко Гауф имаше емоционални сцени. При 2:1 и 0:15 във втория сет се разви дискусия между американката Гауф и съдията на стола Орели Турте.

И изведнъж по лицето на 20-годишната световна номер 3 потекоха сълзи, тя се опита да ги спре с потната кърпа на китката си, продължи да бърше очите си и трудно можеше да бъде успокоена.

Какво се беше случило?

Сервизът на Свищов беше видян от съдийката извън очертанията на терена, но Туре беше подала добре. Обратният удар на Гауф се озова в мрежата и точката отиде в полза на Świątek – неправилно, според Гауф. Вместо това точката е трябвало да бъде преиграна, смята тя. Някои от зрителите също реагираха с неразбиране. „Те освиркват, защото грешите“, каза Гауф на съдията, който в крайна сметка изтълкува момента на отсъждане на аут по различен начин от този на американския играч.

След това Гауф се обърна със сълзи на очи, а публиката я дари с окуражителни аплодисменти. „Тя е само човек и е на 20 години. Тогава ми беше невероятно жал за нея, тя беше наистина отчаяна“, каза бившата национална треньорка Барбара Ритнер в ефира на Евроспорт.

С гняв в стомаха след това Гауф получи брейк, за да поведе с 3:1 – но Свинетка отвърна на удара с леден пламък и спечели четири поредни гейма. След 1:37 ч. тя се възползва от четвъртия си мачбол, за да спечели с 6:2, 6:4. Това беше единадесетата ѝ победа срещу Гауф, а Свинетка не е печелила повече мачове срещу никоя друга тенисистка в тура.