неделя, октомври 6, 2024
HomeFootballБускетс е изгонен: Маями пада в Синсинати

Бускетс е изгонен: Маями пада в Синсинати

Без Лионел Меси, Луис Суарес и Жорди Алба Интер Маями не успя да се наложи в мача от горната част на МЛС в Синсинати и загуби първото място в Източната конференция от съперниците си

Предвождани от единия-двама от Юя Кубо, който някога имаше договор с 1. FC Nürnberg, и продуктивния Лусиано Акоста (един гол, две асистенции), FC Cincinnati надвиха Интер Маями с 6:1 в мача на върха в Източната конференция на МЛС и отнеха първото място на недотам силните си съперници, които бяха без звездите си Лионел Меси, Луис Суарес (и двамата на Копа Америка) и Жорди Алба (отстраняване за жълти картони).

Пред 25 513 зрители на стадион TQL в Синсинати Маями имаше отговор на ранния дебютен гол на Кубо (10-та минута): Джулиан Гресел в 21-вата минута подгони Серхий Кривцов за 1:1. След това обаче гостите от Флорида постепенно загубиха пътя си в Охайо.

Акоста добави за домакините в 36-ата минута, а две минути по-късно асистира за гола на Павел Буча. Аржентинецът Ямил Асад оформи крайното 4:1 в четвъртата минута от продължението на първото полувреме.

Дебютен гол на Валенсуела

Ернеут Кубо (57′) и младокът Херардо Валенсуела (19) с първия си гол в МЛС (72′) осигуриха крайния резултат. В края Интер почти можеше да бъде съжаляван, след като Серхио Бускетс беше изгонен с директен картон и гостите трябваше да оцелеят до края на мача с човек по-малко.

С 48 точки Синсинати вече води в таблицата на Източната конференция точно пред Маями (47), а кривата на формата (три поредни победи, 12 от 14) също говори в полза на отбора на треньора Пат Нунан. Преди това Интер бе спечелил четири поредни победи.