неделя, септември 8, 2024
HomePremier LeagueБурно равенство срещу Ливърпул: Астън Вила на ръба на класирането за ШЛ

Бурно равенство срещу Ливърпул: Астън Вила на ръба на класирането за ШЛ

В последния мач на Юрген Клоп като треньор на Ливърпул „червените“ допуснаха победата да се изплъзне от ръцете им в края на мача с Астън Вила. Сега виланите са на ръба на класирането за Шампионската лига

С три поредни поражения зад гърба си – включително загуба с 2:0 от Олимпиакос в полуфинала на Конферентната лига – треньорът на Вила Унай Емери направи промяна. Тилеманс замени Кеш (не е в състава) в този може би решаващ мач за класиране в Шампионската лига.

Отборът на Юрген Клоп вече има гарантирано място във Висшата лига, но няма шанс да спечели титлата във Висшата лига. Треньорът на „червените“, чието напускане е финализирано от няколко месеца, направи и една смяна след победата с 4:2 над Тотнъм, като включи Гомес вместо Робъртсън (не е в състава).

Мартинез пропуска, Тилеманс изравнява

Еуфорията на „Вила Парк“ беше осезаема още преди началото на мача, но беше помрачена само след 61 секунди игра. На пръв поглед безобидното центриране на Елиът, което бе леко отклонено от Пау, бе насочено в собствената му мрежа от стража на Вила Мартинес

Виляните не бяха съвсем безразлични от този злополучен гол, но от този момент нататък влизаха все по-добре в играта. Възраждането на домакините достигна своята кулминация само няколко минути по-късно, когато Тилеманс изравни в стил „гол-грешка“ (12′).

Gakpo дава преднина на червените на почивката

Астън Вила също имаше по-добрите възможности след почивката, но те бяха плодотворни в своите шансове. И Диего Карлос (36′), и Диаби (43′) пропуснаха да изравнят, след като Гакпо бе извел „червените“ напред в 23-ата минута след асистенция на Гомес.

Нещата не станаха по-малко бурни след подновяването на играта – точно обратното. Отново „червените“ започнаха по-добре и нанесоха ранен удар, този път в лицето на Куанса, който вкара първия си гол във Висшата лига с глава след точен свободен удар на Елиът (48′).

Джокер Дюран вкара късен гол

Видеоасистентът пое водещата роля, като отказа гол на Уоткинс (52) и Елиът (59) заради засада. Вила също пропусна още страхотни шансове (Диаби, 67-ми/Заниоло, 69-ти), което означаваше, че „червените“ са с 3:1 дълбоко в заключителната фаза и почти всичко сочеше за победа на гостите.

Гостите обаче не се бяха съобразили с виланите – и по-специално с резервата Дюран. Колумбиецът, който замени контузения Заниоло едва в 79-ата минута, първо се възползва от моментна загуба на владеене на топката от страна на Мак Алистър (85-ата), а само три минути по-късно нестандартно вкара последния гол с лявото си коляно

Уолвърхемптън гостува на „Анфийлд Роуд“ в последния домакински мач на Юрген Клоп като мениджър на Ливърпул, който умишлено не се появяваше на терена. Астън Вила, който вече ще си гарантира място в горната част на класирането, ако Тотнъм загуби от Ман Сити (вторник, 21:00 ч.), гостува по същото време на Кристъл Палас (и двата мача в 17:00 ч.).