петък, октомври 25, 2024
HomeNBAБратята Вагнер се наложиха над Heat с Орландо - да Силва дебютира

Братята Вагнер се наложиха над Heat с Орландо – да Силва дебютира

Братя Вагнер направиха силен старт на новия сезон с Орландо Меджик. Благодарение на изключителната трета четвърт Меджик спечелиха категорично със 116:97 срещу Маями Хийт. Тристан да Силва прави своя дебют в НБА в края на мача

Гостите от Орландо спечелиха третата четвърт с 39:18, след като на почивката водеха само с четири точки. Паоло Банчеро вкара дванадесет от своите 33 точки (12/24 FG, плюс 11 борби) за тези дванадесет минути, а Франц Вагнер добави 23 точки (10/16 FG), четири борби и четири асистенции само за 23 минути. Услугите му не бяха необходими за по-дълго време; роденият в Берлин играч имаше леки проблеми с фауловете през втората четвърт.

След слабата предсезонна подготовка обаче 23-годишният играч показа значително подобрение, а освен това вкара три от шестте си тройки. Като цяло нещата вървяха много добре за Магията отвън. През обръча преминаха 18 от общо 49-те далечни изстрела, като Гари Харис (18) реализира шест от тях. Така че нямаше значение, че новото попълнение Кентавиъс Колдуел-Поуп (3, 0/5 FG) все още не беше онзи тласък, на който се надяваха.

Мориц Вагнер влезе от пейката за Орландо, както обикновено, като вкара седем точки (2/4 FG), грабна шест борби и добави две асистенции. Орландо водеше с цели 32 точки и първите фенове на Хийт се прибраха у дома осем минути преди края. В резултат на това те пропуснаха дебюта в НБА на Тристан да Силва, който се появи едва в последните пет минути и засега не е част от редовната ротация. Избраният под №18 играч не успя да вкара и пропусна единствената си стрелба от разстояние

Маями Хийт разочароват след почивката

Суперзвездата на „Маями Хийт“ Джими Бътлър беше особено разочароващ, като вкара само три точки (1/8 FG) за малко под 26 минути. Съзвездието му Бам Адебайо (9, 1/5 FG, 7/10 FT) също не беше фактор. Най-добрият реализатор на Хийт беше плеймейкърът Тери Розиър (19, 5/15), но и той не беше много ефективен. Домакините вкараха едва 39% от стрелбите си, а освен това допуснаха 18 борби в нападение, които Орландо използва, за да реализира 25 точки.

Хийт се завръщат в игра в неделя вечер, когато тимът на треньора Ерик Сполстра приема Шарлът Хорнетс, който малко изненадващо спечели първия си мач в Хюстън Рокетс (110:105). Ден по-рано Орландо има домакински мач срещу Бруклин Нетс на Денис Шрьодер, в който за първи път в историята на НБА четирима германци могат да играят едновременно.