понеделник, септември 16, 2024
HomeChampions LeagueАлуминиев късмет и борбен дух: Залцбург с единия крак в Шампионската лига

Алуминиев късмет и борбен дух: Залцбург с единия крак в Шампионската лига

Нене Доргелес и Мауриц Кяергаард изстрелват австрийския вицешампион Ред Бул Залцбург до победата с 2:0 над Динамо Киев в първия мач от плейофите на Шампионската лига в Люблин, Полша.

Шансовете на Ред Бул Залцбург да играе в Шампионската лига за шести пореден път тази есен са изключително добри след първия мач от плейофа. Австрийските вицешампиони постигнаха победа с 2:0 (1:0) над Динамо Киев в Люблин, Полша, в сряда и следователно имат всичко в свои ръце във втория етап следващия вторник (21:00 ч.) в Залцбург.

В един напрегнат, сравнително равностоен мач Нене (29 г.) изведе Залцбург напред с първия удар към вратата. В 50-ата минута дузпа, реализирана от Кяергаард, даде преднина на гостите от Австрия с 2:0.

Залцбург започна със същия състав като във втория мач срещу Твенте Енсхеде преди седмица и се постара да поеме контрола в началото на дъждовната вечер. Отборът на треньора Пепийн Лийндерс атакуваше противниците си високо в тяхната половина и първоначално владееше повече топката. Някои невнимателни грешки обаче позволиха на Киев да започне бързи и опасни контраатаки. В осмата минута ветеранът Ярмоленко се озова на добра позиция в наказателното поле благодарение на пас от Шапаренко, но пропиля шанса си.

След 25 минути левият бек на Шалцбург Терзич вече не беше в състояние да играе и на негово място влезе Ван дер Бремпт, който принуди вратаря Блазич да спасява веднага след смяната си. След това Байду блокира изстрел на Ванат (28 г.) от близка дистанция, но след това Залцбург поведе със следващата си акция: Пятковски разигра Йео, който изпревари съперник и подаде на Нене на пътя му, който завърши хладнокръвно с левия крак. В 34-ата минута Кяергард стреля от дистанция – вратарят на Динамо Бушчан се намеси успешно.

Капалдо пропусна да постигне по-висока победа

Шалцбург засили натиска си преди почивката, но вторият гол щеше да падне чак след почивката. В 48-ата минута съдията Сандро Шерер посочи бялата точка след нарушение в наказателното поле на Йео. Кяергаард, който бе пропуснал дузпа в Енсхеде, реализира с левия крак.

Киев сега хвърли всичко напред: Ярмоленко (51) стреля малко над гредата, Пятковски спаси от Ванат (54). В другия край Бушчан (57) се хвърли в атака на Залцбург по десния фланг. След това мачът затихна за 15 минути. В 74-ата минута резервата Брагару пропусна страхотен шанс да открие резултата от границата на наказателното поле. От страна на Залцбург Капалдо стреля два пъти над вратата в последната минута. Шапаренко пропиля последната възможност в продължението на мача – Бласуич задържа топката сигурно в ръцете си.