понеделник, юли 8, 2024
HomeBasketballАлба се срива късно: Niners печелят първата точка в мача благодарение на...

Алба се срива късно: Niners печелят първата точка в мача благодарение на обрат

Четвъртата четвърт на мач №3 от полуфиналната серия срещу Кемниц прилича на провал за Алба Берлин. Преднината от 17 точки в един момент не беше достатъчна за столичния клуб да извоюва победата. Вместо това нисичките си осигуриха първата точка в мача в най-добрата серия от пет мача

Байерн Мюнхен вече е потвърден като първи финалист, но нещата изглеждат добре и за Нинерс Кемниц. Саксонците все още са на една победа от спечелването на полуфиналната серия срещу Алба Берлин. В неделя те спечелиха с 84:72 (37:29) срещу столичния клуб и сега водят в най-добрата серия от пет мача с 2:1. Четвъртият мач също ще се играе в Кемниц във вторник (18:30 ч.).

Кемниц, който загуби рано центъра Кевин Йебо поради дисквалификация след фаул, изоставаше до няколко минути преди края. Алба изглеждаше, че контролира напълно мача в дълги периоди от време и дълго време поддържаше двуцифрена преднина, която дори нарасна до 17 точки в средата на третата четвърт.

Това обаче беше последвано от сериозен срив. Благодарение на серия от 11:0 в последната четвърт и силна защита домакините все пак преодоляха Алба. Кемниц надделя над Берлин с 31:11 в четвъртата четвърт. Едва при резултат 67:65 в четвъртата четвърт „деветките“ поведоха за първи път в мача, а след това дръпнаха неудържимо

Пет играчи на Хемниц с двуцифрени показатели

Най-добрите реализатори за домакините, които се стремят към първото си участие във финал на германска лига, бяха Каза Каями-Кийн и Джеф Гарет с по 15 точки. Ахер Угуак (13), Йонас Рихтер (11) и Уесли ван Бек (10) също вкараха двуцифрени числа.

Само трима берлинчани успяха да направят същото в другия край. Мат Томас и Йоханес Тийман бяха най-резултатни за Алба с по 13 точки, а Стърлинг Браун добави десет.

Нинърс Кемниц – Алба Берлин 84:72 (14:26,15:11,24:24,31:11)
Точки за Нинърс Кемниц: Гарет 15, Каями-Кийн 15, Угуак 13, Рихтер 11, Ван Бек 10, Крубали 8, Лансдаун 8, Локхарт 2, Йебо 2
Точки Алба Берлин: Тийман 13, Томас 13, Браун 10, Шнайдер 9, Делов 7, Олинде 6, Бийн 5, Кумадие 4, Вецел 4, Хермансон 1