петък, септември 20, 2024
HomeBasketballАлба Берлин започва с поражение - Вехта остава непобедена

Алба Берлин започва с поражение – Вехта остава непобедена

Алба Берлин загуби първата си контролна среща. Втородивизионният отбор загуби със 74:81 от Веолия Тауърс Хамбург в Ораниенбург, докато РАСТА Вехта остава непобедена в предсезонната подготовка

Мат Томас и Мартин Хермансон получиха почивка, но новите попълнения Уил Макдауъл-Уайт (3 точки, 5 асистенции) и Тревион Уилямс (7, 7 борби) се появиха за първи път с фланелката на Алба. Най-резултатен за берлинчани беше Матео Спаньоло с 14 точки (плюс 5 асистенции), а Йонас Матисек (13) вкара четири от петте си тройки.

Яйцек Лоти (16 точки, 5 асистенции) беше най-резултатен за Хамбург, който играеше петата си контролна среща, а Брей Айви (12) също отбеляза двуцифрен резултат.

В друг двубой от BBL EWE Baskets Oldenburg надделя с 93:78 пред над 3000 зрители в Рощок. Джъстин Яворски вкара 22 точки, а в предни позиции впечатли и гостът Александър Зечевич (16). Новият капитан на Олденбург Гено Крандел (13, 9 асистенции) за малко не успя да постигне дабъл-дабъл. Брайс Хамилтън беше най-резултатен за Рощок с 15 точки.

Вехта остава непобедена в предсезонната подготовка

РАСТА Вехта и МВС също отбелязаха важни победи. Вехта имаше проблеми с Мечките от Льовен само през първото полувреме, но в крайна сметка спечели с категоричното 85:66. Джоел Амину наниза 18 точки и 5 асистенции, а новият голям играч Айзея Козарт записа дабъл-дабъл от 13 точки и 10 борби.

Синтетика МВС също надделя с 81:62 срещу унгарците от Шопрони в Зрече, Словения, като Тайрън Джонсън (17) и Майкъл Дево (14) поеха основната тежест в отбелязването на точки