szombat, július 6, 2024
HomeTennisZverev sportszerűen viseli a rossz döntést: "Csak ember vagyok"

Zverev sportszerűen viseli a rossz döntést: „Csak ember vagyok”

Ezért veszítette el a német teniszcsillag a francia nyílt bajnokság döntőjét? Legalábbis az ötödik szettben jobbak lettek volna az esélyei, ha a Hawk-Eye rendszer a helyén van. De nem igazán dühös

A teniszsztár Alexander Zverev a francia nyílt teniszbajnokság döntőjében elszenvedett vereségét követően különösebb frusztráció nélkül reagált az ötödik szettben hozott rossz döntésre.

„Frusztráló volt”, „a nap végén persze nem mindegy, hogy 1:3-ra állsz az ötödik szettben, vagy 2:2-re, és akkor újra nyílt a meccs. De ez van, ami van. A bírók is csak emberek – és hibáznak” – mondta Zverev a spanyol Carlos Alcaraz elleni 3:6, 6:2, 7:5, 1:6, 2:6-os vereségét követően vasárnap Párizsban. Ugyanakkor azt is hangsúlyozta: „Az ilyen helyzetekben az ember reméli, hogy nem hibázik”.

Ez meg is történt: Az 5. szettben 1:2 és 40:15-ös állásnál Zverev javára a vonalbíró kiállítást ítélt Alcaraz második szervájára, de Renaud Lichtenstein székbíró korrigálta a döntést, miután látta a labda lenyomatát a Philippe Chatrier pálya salakján. Ahogy a Hawk-Eye-felvételek később bebizonyították, ez egy rossz döntés volt. A labda kissé eltévesztette a vonalat

Zverev: Alcaraz „megérdemelte a győzelmet „

Lichtenstein azonban nem rendelkezett ezekkel a képekkel. A többi Grand Slam-tornával ellentétben a francia nyílt teniszbajnokságon nem használnak technikai segédeszközöket a labda követésére. A US Openen, az Australian Openen, Wimbledonban és sok más tornán már az elektronikus vonalbírók helyettesítik a vonalbírókat, és a kimenő hívás is automatizált. A rendszert 2025-től az egész ATP Touron alkalmazni fogják.

A jelenet után Alcaraz (21) 3:1-re adogatott, és nem sokkal később megnyerte az ötödik szettet, és ezzel a mérkőzést és a tornát is. „Sok szerencsétlen pillanat volt” – mondta Zverev (27). A helyzetet azonban nem akarja mentségként felhozni a 2020 óta második Grand Slam-döntőjében elszenvedett második vereségére: „Carlos a negyedik és az ötödik szettben jobban játszott. Szerintem is megérdemelte volna a győzelmet. „