Zverev legyőzte Rune-t és bejutott a montreali negyeddöntőbe

A teniszprofi Alexander Zverev a fizikai problémái után továbbra is sikeres az ATP Touron. Második szereplését is megnyerte az olimpiai kiesése után

A teniszprofi Alexander Zverev az olimpiai csalódása után bejutott a negyeddöntőbe a kanadai Montréalban. A hamburgi teniszező az ATP Masters 1000-es tornán a 16 közé jutásért vívott mérkőzésén 6:3, 7:6 (7:5) arányban legyőzte a dán top 20-as Holger Rune játékost. A 27 éves játékos most az amerikai Sebastian Korda ellen küzdhet meg az elődöntőbe jutásért. Korda a norvég Casper Ruud ellen harc nélkül jutott tovább.

„Tudtam, hogy nem lesz szép meccs ilyen szélben” – mondta Zverev, aki az interjú alatt köhögni kényszerült: „Örülök, hogy nyertem”.

Zverevnek nem kellett a legjobb formáját nyújtania a változékony Ruud ellen a rossz időjárás miatt egy nappal elhalasztott mérkőzésen. A világranglista-vezető először a brékkel szerzett vezetést 2:1-re. A 21 éves játékos adogatását ismét elvette, és megnyerte a szettet

Zverevnek hat meccslabdára van szüksége

A második szettben Rune hibái segítették Zverevet, hogy 5:3-ra brékeljen, de a tokiói aranyérmes nem tudta kihasználni az előnyét a győzelemhez, és azonnal feladta a saját adogatását. 6:5-nél és Rune adogatásánál Zverevnél volt az első két meccslabda. A tie-breakben a német világelső 1:43 óra után a hatodik meccslabdájával tette tökéletessé a mérkőzést.

A franciaországi nyári játékokon Zverev éremre esélyes volt, és a negyeddöntőben esett ki. A montreali részvételt eredetileg fizikai problémák miatt hagyta nyitva. Arra panaszkodott, hogy egy bizonyos pont után gyorsan elfárad és szédül, valamint arról számolt be, hogy néha négy labdát is lát.

Montrealban Zverevet a második helyen kiemelték a világelső olasz Jannik Sinner mögött. A szerb olimpiai bajnok Novak Djokovics és a spanyol ezüstérmes Carlos Alcaraz úgy döntött, hogy nem indul