Zverev győztes nem jutott döntőbe

Daniil Medvegyev először veszít kedvenc ellenfelével, Jannik Sinnerrel szemben – és lemarad a címvédésről a pekingi ATP-torna döntőjében.

A teniszprofi Jannik Sinner pályafutása során először nyerte meg a rangos pekingi ATP-tornát.

A kínai fővárosban rendezett döntőben az olasz játékos magas színvonalú mérkőzésen 7:6 (7:2), 7:6 (7:2) arányban verte az orosz Daniil Medvegyevet. Sinner számára ez volt az első győzelem félelmetes ellenfele ellen a hetedik próbálkozásnál.

A 22 éves dél-tiroli, aki a jövő héten Adriano Panatta 1976-os sikere óta az első olasz lesz, aki a világranglistán a negyedik helyre léphet előre, az elődöntőben már legyőzte a wimbledoni bajnok Carlos Alcaraz (Spanyolország)

Kilencedik címét ünnepelhette a turnén. Medvegyev viszont nem tudott Alexander Zverevhez felnőni, aki 21. tornagyőzelmét aratta.

Peking: Medvegyev kiütötte Zverevet

Medvedev, aki az elődöntőben két szettben verte az olimpiai bajnokot, már az elejétől kezdve küszködött. Sinner uralta a labdamenetek nagy részét, és végül a rövidítésben esélyt sem adott ellenfelének.

Az idei harmadik tornagyőzelméhez vezető úton, miután a torontói Mastersen és a montpellier-i tornán is diadalmaskodott, Sinner a második szettben is erős adogatásával győzött. Hat adogatójátékából négyet nullára nyert.

A US Open-győztes Novak Djokovic kivételével a világ elitjének többsége adogatott a pekingi 500-as tornán. A turné következő nagy eseménye, ahol a két döntős is megmérkőzik, a sanghaji Masters, amely már szerdán megkezdődött