Yuki Tsunoda: „Talán kedvesebb ember lettem”

A Bulls versenyzője, Yuki Tsunoda „meglepődött”, hogy mindenféle erőfitogtatás nélkül túlélte a 2024-es Forma-1-es Szingapúri Nagydíj megerőltető versenyét

A rajtrács nyolcadik helyéről a célba érve a P12-es pozícióba került: Yuki Tsunoda számára nagy csalódással ért véget a 2024-es Szingapúri Nagydíj. Ő maga „nagyon frusztrálónak” nevezi a versenyt, mert elvileg már a rajtnál minden rosszul ment

„A rajt volt a legfontosabb” – mondja Tsunoda. „Három pozíciót vesztettem ott. Ez rajtam múlt. Utána pedig alapvetően csak a biztonsági autós periódusra várhattunk, és addig maradhattunk kint, ameddig csak lehetett.”

A Racing Bulls pontosan ezt próbálta tenni Tsunodával: a japán pilóta csak a verseny felénél, a 33. körben, nem sokkal a verseny felénél jött ki a boxutcába az egyetlen kerékcseréjére, és a közepesről a lágyra váltott egy ugyanilyen hosszú második stintre, ami „nagyon nehéz” volt.

A stratégia pedig nem jött be: „Sajnos a végén elég tiszta verseny volt. Ezért nem vált be számunkra, bár megértem, hogy miért tettük” – mondta Tsunoda.

Tsunoda egyáltalán nem káromkodott

És amilyen nyugodtan írja le mindezt, olyan nyugodt maradt Tsunoda a verseny alatt is. Amikor erről kérdezik, a Forma-1-es pilóta vigyorogva válaszol: „Valószínűleg nem maradt elég energiám a káromkodáshoz!”.

„Elég kemény volt az autóban ilyen magas hőmérsékleten. De talán általában véve kedvesebb ember lettem.”

Az azonban, hogy egyáltalán nem káromkodott, „meglepte”, mondja Tsunoda. „Jelenleg is arra koncentrálunk, hogy ne káromkodjunk az autóban. Ez egy érzékeny téma jelenleg, és nem csak az FIA miatt. Mindenképpen jobbá kell válnom benne. Ezért elégedett vagyok azzal, hogy nem káromkodom.”

Mivel Tsunoda káromkodása a pilótafülkében kicsúszott a kezéből, a Racing Bulls már hónapokkal ezelőtt pszichológust rendelt ki a Forma-1-es pilótájához. Az intézkedés célja az volt, hogy Tsunoda a lényegre koncentrálhasson: a versenyautóval való gyors vezetésre – a káromkodás