hétfő, július 1, 2024
HomeBasketballWürzburg esélytelen: a Bayern szélesre tárja a döntőbe jutás kapuját

Würzburg esélytelen: a Bayern szélesre tárja a döntőbe jutás kapuját

A BBL elődöntős sorozat első mérkőzésén aratott egyértelmű győzelem után a Würzburg Baskets ellen a második párharcot is egyértelműen az FC Bayern München nyerte. A 99:75-ös győzelemmel tágra nyílt a kapu a döntőbe jutáshoz.

Az FC Bayern München kosárlabdacsapata már csak egy győzelemre van attól, hogy bejusson a német kosárlabdaliga döntőjébe. Az alapszakasz legjobb csapata pénteken a rájátszás elődöntős sorozatának második hazai mérkőzését is megnyerte a Würzburg Baskets ellen, és a 99:75-ös (48:44) győzelem után 2:0-ra vezeti a legjobb ötbe jutásért zajló sorozatot. Ahogy az első elődöntős mérkőzésen, úgy most sem volt hátrányban a favorit. A sorozat következő mérkőzését vasárnap rendezik Würzburgban.

Az első mérkőzéshez hasonlóan a Bayern kihasználta méretbeli előnyét, Devin Booker és Serge Ibaka szerezte a müncheniek első tizenegy pontját. A Würzburg azonban ezúttal tovább tudta tartani magát, és Zac Seljaas révén a nagyszünetre 21:22-re csökkentette hátrányát. A vendégek a második félidőben is többnyire egyenrangú ellenfelei voltak a favoritnak, és csak 44:48-as hátrányban voltak.

Darius Perry a szünet után sokáig meccsben tartotta a Würzburgot, de a Bayern a harmadik játékrész végén először húzott el kétszámjegyű különbséggel. A müncheniek egy 22:5-ös futással 90:65-re elhúztak a negyedek során, és korán eldöntötték a mérkőzést. A Bayern három játékosa – Isaac Bonga, Carsen Edwards és Vladimir Lucic – 14 pontot szerzett