Site icon Sports of the Day

WSBK Estoril (Sprint): Bulega legyőzi Razgatliuoglut a célba érkezésig tartó sprintben!

Nicolo Bulega nyerte a szuperpole futamot a Superbike-világbajnokság estorili versenyén – Toprak Razgatlioglut verte egy hajszállal – Jonathan Rea bukott

A Ducati gyári versenyzője, Nicolo Bulega szerezte meg a győzelmet a Superbike-világbajnokság szuperpole futamán a portugáliai Estorilban. Bulega egy izgalmas finisben győzött a BMW gyári versenyzője, Toprak Razgatlioglu ellen. A célban 0,003 másodperc döntött a győzelemről vagy a vereségről – ez a legszorosabb célba érkezés a sorozatgyártású bajnokság történetében

Toprak Razgatlioglu, Danilo Petrucci (Barni-Ducati) és Jonathan Rea (Yamaha) alkották a rajtrács első sorát vasárnap reggel. A világbajnok Alvaro Bautista (Ducati) csak a tizenegyedik helyről, a negyedik sorból vágott neki a sprintversenynek.

A pálya teljesen száraz volt a Superpole futam rajtjára. A versenyzők többsége az SCQ keveréket választotta. Csak Toprak Razgatlioglu, Jonathan Rea, Alex Lowes (Kawasaki) és Iker Lecuona (Honda) választották a keményebb SCX keveréket

Toprak Razgatlioglut meglepi Danilo Petrucci az első körben

Razgatlioglu nyerte az első kanyarhoz vezető sprintet. Petrucci megőrizte második pozícióját. Őket követte Andrea Locatelli és Jonathan Rea két gyári Yamahája. Alvaro Bautista nem kezdett jól, és egy pozíciót veszített

Az első körben Petrucci átvette a vezetést, mert Razgatlioglu nyitva hagyta az ajtót a 9-es kanyarban. Razgatlioglu az első körben még két pozíciót veszített Locatellivel és Reával szemben, de az egyenesben könnyedén megelőzte a két Yamahát.

A második körben Razgatlioglu átvette a vezetést a 9-es kanyarban. Petruccinak nem volt elég tempója, hogy kövesse Razgatlioglut. Locatelli a harmadik kör elején megelőzte őt, majd Nicolo Bulega is megelőzte Petruccit. Bulega és Locatelli a harmadik körben pozíciót cseréltek

Alvaro Bautista előre küzd, Jonathan Rea pozíciókat veszít

Razgatlioglu kontrollálta a tempót az élen. Bulega fél másodperccel az élen haladó BMW mögött autózott. Locatelli elvesztette a kapcsolatot. Petrucci a negyedik pozícióban motorozott, és szintén nehezen tudta tartani a nagy tempót.

Bautista felzárkózása sikeres volt. Négy kör után a címvédő már az ötödik helyen állt. Rea számára a dolgok a másik irányba mentek. A hatszoros világbajnok pozíciókat veszített, és öt kör után már csak a P7. helyen állt

Bulega keményen küzdött, hogy ne engedje el Razgatlioglut. A vezető duó egyértelműen elhúzott a mezőny többi tagjától. Mögöttük egy hármas csoport alakult ki Locatellivel, Petruccival és Bautistával

Over the limit: Jonathan Rea a 10-es kanyarban bukott

Rea keményen küzdött azért, hogy ne veszítsen több teret, de a hatodik körben túllépte a limitet és kiesett. A 10-es kanyarban Rea kis sebességgel kicsúszott, és a belső íven haladt

Az északírnek szerencséje volt, hogy nem találta el a következő versenyzők egyike. Rea helyrehozta a Yamaháját, és a P22-es pozícióban folytatta a versenyt. 27 másodperccel lemaradva az utolsó előtti helyen ért célba, és csak a P10. helyen áll a második főfutamban

Mindössze 0,1 másodperc választja el Razgatlioglut és Bulegát egy körrel a verseny vége előtt

Razgatlioglu és Bulega közelebb került egymáshoz az élen. Bulega a nyolcadik körben új körrekordot állított fel, és három tizedmásodperc alá csökkentette a különbséget. Ducati csapattársa, Bautista átvette a harmadik pozíciót. Miután Bautista megelőzte Petruccit, az egyenesben könnyedén megelőzte Locatelli Yamaháját.

Bulega az utolsó körre 0,110 másodperccel ment Razgatlioglu mögött, és lőtávolságon belül volt az 54-es rajtszámú BMW-hez, de Bulega nem tudott utat találni Razgatlioglu mellett a pálya kanyargós részén.

A Superbike-világbajnokság történetének legnehezebb célba érése!

Bulega az utolsó kanyarban nagy lendülettel vette ki a lendületet és elhúzott a szélárnyékból. A célban mindössze 0,003 másodperc választotta el Bulegát és Razgatlioglut. A sprint megnyerésével Bulega bebizonyította, hogy közvetlen párharcban is képes legyőzni Razgatlioglut

„Mindent beleadtam az utolsó körben” – magyarázta Bulega. „Toprak nagyon jó versenyt futott, és nagyon gyors volt. De képes voltam követni őt. Az utolsó körben pedig valami szokatlan dologgal próbálkoztam. Ez kifizetődött” – mondta a sprintverseny boldog győztese.

„Nem volt könnyű verseny, mert minden körben keményen kellett hajtanom” – nyilatkozta Razgatlioglu. „Bulega nagyon erős volt, gratulálok neki. Az utolsó kanyarban sokat csúsztam. A motor nem gyorsult jól. Az utolsó métereken elvesztettem a győzelmet. Ez nem jó, de még van egy versenyünk hátra.”

Alvaro Bautista a tizenegyedik helyről az első háromba hajtott

Bautista 4,2 másodperces hátránnyal a harmadik helyen fejezte be a sprintversenyt, és biztosította helyét az első sorban az utolsó futamra. Locatelli az utolsó két körben elvesztette a fonalat, és a negyedik helyen ért célba. Petrucci zárta az első 5 helyezettet

Alex Lowes a Kawasakit hozta be az első hatba, a végső pontokat pedig a két Honda gyári pilóta, Xavi Vierge és Iker Lecuona, valamint a GoEleven Ducati versenyzője, Andrea Iannone szerezte meg.

Scott Redding (Bonovo-BMW) a tizedik helyen, közvetlenül Bonovo-csapattársa, Garrett Gerloff előtt végzett, és így csak hajszál híján maradt le a top 9-ről. Michael van der Mark (BMW) a sprintet Axel Bassani (Kawasaki) mögött a P13. helyen fejezte be. Ez azt jelentette, hogy a négy BMW közül csak egy végzett a pontszerző helyen.

Dominique Aegerter (GRT-Yamaha) a P16-on fejezte be a sprintet, és így üres kézzel távozott, akárcsak Philipp Öttl (GMT94-Yamaha), aki a P21-en végzett.

A Superbike-világbajnokság második főfutama Estorilban 15:00-kor (MESZ) következik.