WSBK Estoril (FT1): Számos bukás a nedves pályán, Razgatlioglu megelőzi Petruccit

Balesetekkel teli rajt a Superbike-világbajnokság edzésén Estorilban – Toprak Razgatlioglu átvette a vezetést az FT1-ben – Mind az öt gyártó képviselteti magát az első 5-ben

A BMW BMW üzemi versenyzője, Toprak Razgatlioglu érte el a leggyorsabb időt a Superbike-világbajnokság első szabadedzésén a portugáliai Estorilban. Razgatlioglu mindössze hat kört teljesített a vizes pályán. Az edzést számos bukás árnyékolta be. A világbajnoki kihívó Nicolo Bulega (Ducati) is balesetet szenvedett

A 24 versenyző minden, csak nem ideális körülményeket talált a helyi idő szerint 10:20-kor (11:20 MESZ) kezdődött edzésen. A borús előrejelzés beigazolódott: Az első szabadedzésen teljesen vizes volt a pálya. Erős szél is fújt. Mivel a következő ülésekre is esőt jósoltak, a pilóták többsége már az első perctől kezdve kihasználta az edzés előnyeit.

Néhány versenyző azonban türelmesen kivárt. A világbajnokságot vezető Toprak Razgatlioglu egyike volt azoknak a versenyzőknek, akik a rajtnál a boxból figyelték az eseményeket. Közvetlen világbajnoki riválisai, Nicolo Bulega és Alvaro Bautista már a pályán voltak a gyári Ducatikon, amikor Razgatlioglu tíz perc után felkapaszkodott a gyári BMW-jére.

Razgatlioglunak azonban már az első stintje alatt közvetlenül vissza kellett térnie a boxba, mivel a szervezők úgy döntöttek, hogy tizenegy perc után biztonsági okokból megszakítják az FP1-et. A rövid megszakítás után az FT1 folytatódott

Rögtön gyors: Toprak Razgatlioglu az élre áll

Az edzés felénél a Kawasaki versenyzője, Alex Lowes vezette a tabellát. Toprak Razgatlioglu az első repülő körével az élre állt, és megmutatta, hogy még a vizes pályán sem okoz neki gondot az alkalmazkodás.

A világbajnoki kihívó Nicolo Bulega volt az FT1-es bukás első áldozata. Az olasz a 6-os kanyarban a kavicságyban kötött ki 22 perc gyakorlás után. Ez azt jelentette, hogy a WSBK újonc számára az FT1 idő előtt véget ért, mindössze hat kör után.

Nem sokkal később Toprak Razgatlioglu is átélt egy súlyos sokkoló pillanatot. A török elkapott egy vad csúszást. A körülmények nagyon nehezek voltak, mivel egyre jobban esett az eső

A Yamaha üzemi versenyzője, Andrea Locatelli volt a következő baleset áldozata. Az olasz a 9-es kanyarban a kavicságyba csúszott, de helyre tudta tenni a Yamaháját és vissza tudott térni a boxba. Az utolsó szakaszban honfitársa, Michael Rinaldi (Motocorsa-Ducati) a kavicságyban kötött ki. A helyi hős Ivo Lopes (MIE-Honda) szintén az FP1 utolsó perceiben bukott.

A bukás folytatódott: Jonathan Rea (Yamaha) a 9-es kanyarban lerepült és keményen az aszfaltra csapódott. Volt Kawasaki csapattársa, Alex Lowes a 6-os kanyarban elvesztette uralmát a motorja felett. A 6-os kanyarba való befékezés közben a Kawasaki első kereke hirtelen összecsuklott. Az utolsó percben testvére, Sam Lowes (Marc-VDS-Ducati) is csatlakozott a bukás áldozatainak listájához

BMW, Ducati, Kawasaki, Honda és Yamaha képviseltette magát az első 5-ben

A nehéz körülmények ellenére az utolsó szakaszon szektoros legjobb idők születtek. A sárga zászlók sok törölt köridőt eredményeztek. Toprak Razgatlioglu legjobb idejét nem sikerült megdönteni. A világbajnokság éllovasa 1:52.344-es körével az FP1-et a P1-ben fejezte be.

Danilo Petrucci (Barni-Ducati) a záró szakaszban feljött a második helyre. „Petrux” 0,306 másodpercen belülre került Razgatlioglu idejéhez képest. Az első három helyezettet Alex Lowes egészítette ki, míg Tarran Mackenzie (MIE-Honda) erős teljesítményt nyújtott, és a P4-es helyre sorolták be. Jonathan Rea egy bukás ellenére a P5-ön végzett. Ez azt jelentette, hogy mind az öt gyártó képviseltette magát az első 5-ben.

A világbajnok Alvaro Bautista 16 kört teljesített, és az egyik legfoglalkoztatottabb versenyző volt. A spanyol a P6-ban sorakozott fel, 0,903 másodperccel lemaradva az éllovas mögött. Csapattársa, Nicolo Bulega visszacsúszott a P7-re. Andrea Locatelli, Michael Rinaldi és Xavi Vierge (Honda) egészítette ki a top 10-et.

Philipp Öttl (GMT94-Yamaha) a vizes pályán nem tudott a P22-nél előrébb kerülni. A német 4,638 másodperccel maradt el a tempótól. Dominique Aegerter (GRT-Yamaha) ünnepelte visszatérését Estorilban, és az FP1-et a 23. helyen fejezte be