kedd, július 2, 2024
HomeFootballWeah támadása után megtorpant az USA - Suarez ünnepelt Uruguay kiütéses győzelménél

Weah támadása után megtorpant az USA – Suarez ünnepelt Uruguay kiütéses győzelménél

A házigazda USA meggyengült Panama ellen, és a Copa America korai kieséssel fenyeget – Uruguay pedig támadó tűzijátékkal jutott a negyeddöntőbe

Ahelyett, hogy korán lefoglalták volna a negyeddöntőbe jutásukat, az USA-t az a veszély fenyegeti, hogy hazai pályán idő előtt kiesik a Copa Américáról. Atlantában péntek este (MÁSZ) Christian Pulisic & Co. meglepetésre 2:1-re kikapott Panamától, ami valószínűleg különösen Timothy Weah-nak okozott álmatlan éjszakát.

A Juventus 24 éves támadóját, a korábbi világfutballista George Weah fiát a 18. percben sárga helyett egyenes pirosra büntették, mert a 18. percben labdán kívülről megütötte ellenfele, Roderick Miller fejét. Csapattársai, akik a korábbi müncheni játékos, Chris Richards személyében már nem tudtak gólt szerezni az alumínium ellen, ennek ellenére megszerezték a vezetést, amikor Folarin Balogun a büntetőterület széléről ballal a jobb felső sarokba lőtt (22′). Cesar Blackman azonban csak négy perccel később egyenlített (26.).

Noha az USA a Gladbach Joe Scallyt emberhátrányban is nélkülöző Joe Scallyvel a záró szakaszig kitartott – anélkül, hogy maga is veszélyessé vált volna -, Panama egyre nagyobb nyomással kikényszerítette a győzelmet: a csereként beállt José Fajardo a szünetben a sérült Matt Turner helyett beálló Ethan Horvath kapuson is túljutott (83.).

A C csoport utolsó játéknapján tehát Panama és az Egyesült Államok csap össze a negyeddöntőbe jutásért folytatott küzdelemben, de egyikük sem a legjobb szándékkal megy majd a mérkőzésre: Panama az egyik legfontosabb játékosát, Adalberto Carrasquillát veszítette el a záró szakaszban, miután egy őrült rohamában hátulról feldöntötte Pulisicet, és pirosat kapott (88′); az USA viszont, amely a jobb gólkülönbségének köszönhetően (3:2 vs. 3:4) csak második Panama előtt, Uruguayban sokkal nehezebb ellenfélre számíthat.

Driver Araujo: Uruguay szétszedi Bolíviát

Miután a nyitómeccsen 3:1-re legyőzte Panamát, a rekord Copa-bajnokok a második meccsüket is különösebb gond nélkül nyerték, és idő előtt továbbjutottak a kieséses szakaszba – nagy valószínűséggel csoportgyőztesként. Marcelo Bielsa edző csapata minden tekintetben fölényben volt a Bolívia ellen 5-0-ra megnyert mérkőzésen. Miután Facunda Pellistri megszerezte a vezetést (8′), a Panama ellen álomgólt szerző Maximiliano Araujo előbb Darwint készítette elő a 2-0-hoz (21′), majd ő maga is megszerezte a 3-0-t (77′).

A 4-0 (Fede Valverde, 81′) és az 5-0 (Rodrigo Bentancur, 89′) között azonban különösen hangos lett a MetLife Stadion, amikor az uruguayiak rekordgólszerzőjét, Luis Suárezt lecserélték Darwinra. A 37 éves játékos, aki ebben a szezonban 16 bajnoki mérkőzésen már 12 gólt szerzett és öt asszisztot adott az Inter Miami színeiben, térdproblémái miatt a torna előtt kétséges volt, és most először lépett pályára