Villám, mennydörgés és kemény munka: Flick Barcelonája legyőzte Guardiola ManCityjét

Az FC Barcelona első mérkőzése Hansi Flick edző irányítása alatt végül büntetőpárbajban aratott győzelemmel ért véget. Utána „nagyon elégedett” volt

2:2 90 perc után, 4:1 a büntetőpárbajban – az FC Barcelona végül legyőzte a Manchester Cityt a floridai Orlandóban rendezett, villámlással és mennydörgéssel kísért tesztmérkőzésen. A mérkőzés, amely egyben a katalánok első mérkőzése volt Hansi Flick irányítása alatt, nem ment hosszabbításba.

„Nagyon elégedett vagyok” – mondta a korábbi szövetségi edző az angol bajnok elleni mérkőzés után, amelyet az időjárás miatt 80 perc késéssel kezdtek el. „Keményen dolgoztunk, és mindenekelőtt csapatként védekeztünk és támadtunk”.

Mindkét csapatból számos sztár hiányzott még a 63 ezer néző előtt. A Barcelona gólszerzői Pau Victor (24) és Pablo Torre (45+2) voltak, míg Nico O’Reilly (39) és Jack Grealish (60) a korábbi Blaugrana-játékos és edző által felkészített Manchester góljait szerezte.

Küzdőszellem a siker kulcsa – a Real és a Milan ellen

„Minden játékos harcolt a csapattársaiért, és ez a siker legfontosabb kulcsa” – mondta a múlt héten hivatalosan is bemutatott Flick. A német és új csapata számára ez volt az első a három tesztmérkőzésből, amelyet egy amerikai túra keretében rendeztek: vasárnap (MEKSZ 1.00) a Real Madrid elleni Clasico a New Jersey állambeli East Rutherfordban található MetLife Stadionban, szerdán (MEKSZ 1.30) pedig az AC Milan elleni összecsapás Baltimore-ban.

A katalánok számára augusztus 17-én a Valencia FC otthonában kezdődik a La Liga, míg a City számára a Premier League másnap a Chelsea FC otthonában. Az Égszínkékek azonban az angol Szuperkupa döntőjét a városi rivális Man United ellen játsszák (augusztus 10.).