Túl későn jött a visszatérés – a Bayern kikapott a Partizantól

A

FC Bayern München újabb vereséget szenvedett az Euroliga 3. játéknapján. A német bajnok 78:86-ra kikapott a Partizan Belgrádban a nemzetközi Isaac Bonga vezetésével

Magaslatokkal és mélypontokkal teli mérkőzés volt. A Partizan az első félidőben időnként 22 ponttal is vezetett, és a harmadik negyed után is 19 ponttal vezetett, de a Bayern a hajrában szippantotta be a visszatérést. Végül nem jött össze, és Iffe Lundberg hárompontosa 90 másodperccel a vége előtt eldöntötte a meccset.

Isaac Bonga (13, 3/4 hármas, 2 labdaszerzés) kiemelkedő meccset játszott a Partizanban, akárcsak az egykori Alba-játékos Sterling Brown (22, 9/13 FG), aki mind a négy első hármasát bedobta. A Bayern legjobb dobója Andi Obst (15, 6/8) volt, a nemzetközi válogatott játékos csak a negyedik negyedben hagyott ki egy dobást. Carsen Edwards (13), Nick Weiler-Babb (10) és Devin Booker (11) is kétszámjegyű pontszámot ért el, bár védekezésben többször is minden másnak tűnt, mint jónak.

A bonni kupaküzdelemhez képest Shabazz Napier (10) csúszott be a kezdőötösbe a keretből hiányzó Vladimir Lucic helyére. A München jól kezdett, de a negyed közepén a hazaiak is belelendültek. Bonga és Brown hármasokat dobott, a belgrádiak pedig csapatként hétből hatot dobtak be az első negyedben a palánkon túlról. Egy 0:13-as futás ellenére a Bayern még mindig elég jól állt, tíz perc után 15:24 volt a hátránya

Sterling Brown tűzbe jött a Bayern ellen

De nem csak a hármasok voltak a lényeg. A Partizan hihetetlenül agresszíven védekezett, a Bayern alig jutott be a zónába és sok könnyű labdát termelt. Az ex-Albatros Brown is tűzben volt még, aminek az lett az eredménye, hogy a Partizan már 22 ponttal is vezetett (45:23). A Bayern azonban valamelyest magához tért, két időkérésre kényszerítette a szerbeket, és a nagyszünet előtt egy rövid futás után még volt egy kis reményük (49:32).

A nagyszünet után pedig elkezdtek potyogni a müncheniek hármasai, különösen Carsen Edwards-tól. A belgrádiak magasemberei, Brandon Davies és Tyrique Jones faultgondokba ütköztek, míg Booker egy pattanóval egy számjegyűre csökkentette a hátrányt. A Partizan azonban ezt követően talpra állt, és Frank Ntilikina, Bonga és Jones voltak most a pálya meghatározó játékosai. A Bayern futása elszállt, és a záró játékrész előtt 71:52 volt az állás.

Ezt követően kicsit elszállt a levegő a játékból, és a Bayern Nick Weiler-Babb hármasának köszönhetően visszajött egy számjegyű előnybe, de Gordon Herbert vezetőedző csapata nem került hat pontnál közelebb. A Bayern Euroliga-szereplése csütörtökön folytatódik, amikor az SAP Gardenben

az újonc Párizst fogadja, amely a bajnok Panathinaikoszt győzte le ugyanebben az időpontban.