péntek, október 25, 2024
HomeBasketballThompson erős debütálása: a Mavericks győzelemmel nyit a San Antonio ellen

Thompson erős debütálása: a Mavericks győzelemmel nyit a San Antonio ellen

A Dallas Mavericks megnyerte a szezon első mérkőzését a San Antonio Spurs ellen. A tavalyi döntősök 120:109-re verték Victor Wembanyama és társait a texasi párharcban. Klay Thompson jól debütált

Az éleslövő 22 pontot (7/13 FG) dobott debütálásakor a Dallasban, ráadásul tíz hármasából hatot bedobott. Csapatként a házigazdák 19 dobást értékesítettek távolról, ebből 13 (21-ből) a nagyszünet után ment be a gyűrűbe, amikor a Mavs végül elhúzott. A félidőben még mindig csak a Spurs vezetett (49:47).

A Dallas támadójátéka ezután megállíthatatlan volt, Thompson és Luka Doncic tűzben volt, aki egy közepes első félidő után 28 ponttal (9/25), tíz lepattanóval és nyolc assziszttal fejezte be a meccset. Kyrie Irving (15, 6/17) még kereste a ritmust, míg Dereck Lively II (15, 11 lepattanó, 6 assziszt) a padról beszállva dupla-duplával járult hozzá a sikerhez. Maxi Kleber 15 percet játszott és három pontot (1/3), négy lepattanót, valamint egy erős blokkot jegyzett.

A harmadik negyedben 40 pontot szerzett a Mavs, és Doncic P.J. Washington (11) no-look passza után hirtelen 14 pont volt az előny. A Spurs három pontra visszajött, de a záró játékrész elején a Mavs zsinórban öt hármast dobott be (3x Doncic, 2x Thompson) és három perc alatt egy 15:2-es rohamot hozott össze

NBA: Victor Wembanyama továbbra is keresi a formáját

Victor Wembanyamának nem volt jó meccse a Spursnél. Az év regnáló újonca 17 pontot szerzett és 9 lepattanót szedett, de emellett négy dobást is elhibázott, és 18 kísérletéből mindössze ötöt talált be (1/8 hármas). Az újonnan szerződtetett Chris Paul (3, 1/6, 7 lepattanó, 8 assziszt) sem volt még az a lökés, amit a Spurs remélt, míg Jeremy Sochan és Julian Champagnie egyenként 18 ponttal a Spurs legjobbjai voltak.

A Spursnek most öt hazai meccs van zsinórban a programjában, kezdve a Houston ellen vasárnap este az Alamóban. Ugyanezen a napon a Mavs a Phoenix Sunsot fogadja, amely előző nap a hosszabbításban aratott nehéz győzelmet az L.A. Clippers ellen.