Thommy legyőzte Llorist – de a LAFC nyerte a bajnoki címet

A zsinórban négy elveszített döntő után a Los Angeles FC újabb bajnoki címet szerzett. De a U.S. Open Cup csak a szezon kezdete

A Los Angeles FC egy bajnoki címmel alapozta meg magát a közelgő MLS rájátszásra. A 2022-es bajnokság bajnoka csütörtök hajnalban (MESZ) hosszabbítás után 3-1-re legyőzte a Sporting Kansas Cityt a U.S. Open Cup döntőjében, és ezzel véget vetett egy kisebb rájátszási traumának.

A 2022-es MLS-diadal óta a korábbi Bundesliga-szakember Steven Cherundolo csapata egymás után veszítette el a CONCACAF Bajnokok Ligája (1:2/0:1 a Club Leon ellen), a Campeones-kupa (2:4 a Tigres UANL ellen), az MLS-kupa (1:2 a Columbus Crew ellen) és a Ligakupa (1:3 a Columbus Crew ellen) döntőit.

A LAFC-nak pedig ezúttal is reszketnie kellett. A gólszerző Olivier Giroud az 53. percben vezetést szerzett nekik, de Erik Thommy, a korábbi Augsburg-, Stuttgart- és Düsseldorf-játékos gyorsan egyenlített, amikor egy erőteljes lövést tekert Hugo Lloris mellett a közeli sarokba (60′). A csereként beálló Omar Campos végül a hosszabbításban állította győzelemre a házigazdákat (102′). A végső gólt a 40 éves Kei Kamara szerezte (109′).

LAFC véget vetett negatív sorozatának – Thommy & Co. play-off esély nélkül

„Azt mondtam, azért jöttem ide, hogy címeket nyerjek” – mondta utána Giroud, aki az utóbbi négy döntős vereségből háromban nem szerepelt. „Nehéz időszakon vagyunk túl az elmúlt hetekben, de összetartottunk. „

A LAFC ugyanis az utóbbi időben zsinórban öt meccset nem tudott megnyerni, mindegyiket a bajnokságban, ahol ennek ellenére a rájátszásba jutás küszöbön áll. A U.S. Open Cup megnyerése állítólag csak a kezdet lenne, főleg, hogy az idei szezonban az értéke kezelhető: a mérkőzések időpontjai körüli viták miatt az MLS 2011 óta először nem az összes, hanem csak nyolc csapatot küldte ki a megmérettetésre

A szezon többé-kevésbé véget ért Thommy és a Kansas City számára, akik az ötödik alkalommal megnyert U.S. Open Cup közös rekordgyőztesei lettek volna. A hátralévő három játéknap előtt már nincs esélyük a rájátszásba kerülésre