Thiaw balszerencsésen: a Real kikapott a Milantól az endrődi bemutatkozáson

Az AC Milan rangos tesztmeccsen nyert a Real Madrid ellen Chicagóban. A Real debütáló Endrick majdnem megszerezte első gólját, de egy német Milan-játékos a keresztlécet találta el

K

Nál több futballnagyszerűségben nem is lehetett volna része a chicagói Soldier Field nézőinek: A 15-szörös Bajnokok Ligája-győztes a hétszeres győztes Real Madriddal és az AC Milannal csapott össze, akik az első és második helyen állnak ebben az örökrangsorban.

Csütörtök este (MESZ) azonban a második helyezettek megelőzték a listavezetőket. A Rossonerinek egyértelműen látszott, hogy két tesztmeccset már lejátszottak (1-1 a Rapid Wien ellen, 3-2 a Manchester City ellen), míg a Real legalábbis nagynevű ellenfelekkel vívott párharcokban kezdte meg a felkészülést.

A fehérek továbbra is küszködtek, a rendszeres kapus Courtois-nak mindössze hét perc után két védést kellett bemutatnia – különösen Chukwueze ellen (4.). A regnáló CL-győztes saját támadójátéka a 18 éves Endrick debütálása ellenére is hagyott kívánnivalót maga után. A brazil középpályás legalább a Real egyetlen említésre méltó lehetőségét előkészítette a szünet előtt Brahim Diaz révén (36′).

Pulisic megmenti a győzelmet

Azután Endrick már ki is állt, ahogy Courtois is. A csereként beállt Lunint aztán tíz perccel a folytatás után (55′) Chukwueze verte ki a közeli sarokba. A vezetés megérdemelt volt, hiszen a Milan már rutinosabb és jobb csapat volt – az előnyt akár ki is lehetett volna bővíteni, de a korábbi Schalke-játékos Thiaw egy szabadrúgásból a keresztlécre fejelt (63′).

A Madrid az utolsó percekben majdnem még egyszer fordított, vagy legalábbis egyenlített, de Pulisic erősen és döntően hárított Garcia befejezésénél (86′). A Milan így a Man Cityvel együtt legyőzte a Realt, amely továbbra is Vinicius Junior és Rodrygo nélkül – és az amerikai túrán sem szereplő Jude Bellingham és Kylian Mbappé nélkül is

A Real még tesztel az Atlanti-óceánon túl az FC Barcelona (augusztus 4-én este) és a Chelsea FC (augusztus 7-én este) ellen. A Milan szintén a Barcával csap össze augusztus 7-én este