Teniszcsillagok fejtörést okoz Nadal jövője: „Mindenki tudni akarja”

Mennyi ideig teniszezik még Rafael Nadal? Ez a kérdés foglalkoztatja a teniszvilágot. A Davis Kupa döntője lenne a tökéletes színpad a pályafutása befejezésére

A teniszcsillagok Alexander Zverev és Carlos Alcaraz körül izgatottan várják a döntést a régóta riválisuk, Rafael Nadal jövőjéről. Vajon a sérülésektől sújtott spanyol az idei szezon után befejezi pályafutását, vagy még egy évig kitart? „Mindenki tudni akarja. Mindannyian várjuk, hogy mi történik most, és mindannyian eléggé izgatottak vagyunk” – mondta Alcaraz.

A 22-szeres Grand Slam-győztes Alcaraz mellett utoljára az olimpián lépett pályára. Nadal rövid időn belül lemondta a berlini Laver Kupán tervezett indulását. A 38 éves salakpálya-király idén már kihagyta az Australian Opent, Wimbledont és a US Opent is.

Nadal csak a francia nyílt teniszbajnokságon vett részt, amelyet 14-szer nyert meg – és az első fordulóban kikapott Zverevtől. „Mindenkinek hiányzik Rafa” – mondta a német.

Karrierje véget ér a Davis Kupában hazai közönség előtt?

Nadal már tavaly májusban bejelentette, hogy 2024-ben szeretné befejezni illusztris pályafutását. Azonban egy kikötést is hozzátett: „Nem mondhatom 100 százalékosan, mert sosem lehet tudni, mi fog történni”. A folyamatos sérülésproblémák azonban azt jelentették, hogy a sikeres visszatérés már nem volt lehetséges.

Nadal október közepén szeretne játszani a szaúd-arábiai show-tornán. Emellett ott van a spanyol csapatban a november végi, hazai közönség előtt, Málagában megrendezésre kerülő Davis-kupa-döntőre is. Ez lehet a tökéletes színpad Nadal búcsúztatására