Stöger nem pesszimista: „Van önbizalmunk”

Az eredmények nem stimmelnek. Hiányoznak a gólok. Ennek ellenére a Gladbach nem festi az ördögöt a falra – főleg nem az új szerzemény, Kevin Stöger.

Az első négy Bundesliga-mérkőzésen szerzett mindössze öt góllal a Borussia Mönchengladbach ebben a kategóriában – ahogy a pontok tekintetében is – alacsonyan áll. A 2. játéknapon Bochumban aratott 2-0-s győzelmet leszámítva már három vereséget szenvedett el a csapat, a harmadik a Frankfurtban elszenvedett 2-0-s vereség volt. Az alsó-rajnai csapat korábban a bajnok Leverkusentől (2:3) és a második helyezett Stuttgarttól (1:3) kapott ki szűken

És bár a Gladbach még több labdabirtoklást is generált (63 százalék) és több szerelést nyert Hessenben, és a szünet után egy jó fázisban Rocco Reitz révén majdnem 1-1-re egyenlített (a 67. percben a kapufa), a vereség végül megérdemelt volt

Stöger: „… akkor sok pontot fogunk szerezni ”

BMG edzője, Gerardo Seoane a Sky-on utólag egyetértett ezzel: „A második félidőben sokkal többet birtokoltuk a labdát, és domináltunk ellenfelünk felett. Összességében azonban sok helyzetben hiányzott az átütőerő”. A védelem sem kapott gólt, vagy egyáltalán nem kapott gólt: „Volt néhány jó, nyílt befejezési lehetőségünk, amelyekből hiányzott a szerencse és a pontosság. Ez rendkívül bosszantó, mert végül két olyan gólt kaptunk, amit jobban is védhettünk volna.”

Növekszik a nyomás a Földeákon az Union Berlin, az Augsburg (október 4.) és a Heidenheim (október 19.) elleni közelgő összecsapások előtt.

Kevin Stöger, aki a nyáron a VfL Bochumtól költözött az alsórajnaiakhoz, az eddigi sovány pontszerzés után sem akar borús képet festeni. Az ő meglátása a dolgokról: a csapat él, a csapat gólt akar, a csapat gólt fog szerezni. Mert: „Van önbizalmunk. Játszottunk már jó meccseket ebben a szezonban. Lehet, hogy csak három pontunk van, de ez nem az önbizalmon múlik. Talán a végső következetesség és a meggyőződés hiányzik belőlünk. Nem tudjuk pontosan megmondani, hogy mi az. „

Csak ennyi, a 31 éves osztrák így folytatta: „Az eddigi eredmény egyértelműen nem a mi színvonalunk. De azt is meg kell nézni, hogy kik ellen játszottunk eddig: Leverkusen és Stuttgart, a tavalyi bajnok és a tavalyi második helyezett. Most a Frankfurt ellen.” Éppen ezért fontosabb előre tekinteni: „Úgy kell játszanunk, mint az elmúlt hetekben, és akkor sok pontot fogunk szerezni. ”