szombat, október 5, 2024
HomeTennisSinner követi Alcaraz-t a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében

Sinner követi Alcaraz-t a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében

A címvédő Jannik Sinner és Carlos Alcaraz megnyerte a 16 közé jutásért vívott mérkőzését a francia nyílt teniszbajnokságon. Most két újabb teniszcsillag szeretné követni őket

A címvédő Jannik Sinner bejutott a negyeddöntőbe a párizsi francia nyílt teniszbajnokságon. A 22 éves olasz teniszcsillag a kezdeti nagyobb nehézségek után 2:6, 6:3, 6:2, 6:1-re legyőzte a francia Corentin Moutet-t, és sorozatban tizenegyedik győzelmét ünnepelhette a Grand Slam-verseny színpadán. Az Australian Open-győztes következő ellenfele a bolgár Grigor Dimitrov lesz, aki 7:6 (7:5), 6:4, 7:6 (7:3) arányban verte a lengyel Hubert Hurkaczot.

Sinner kezdetben komoly gondban volt a francia nem szokványos játékával, aki veszélyes pörgős előkeze mellett többször bedobott stoppos ütéseket és időnként alulról is szervált. Miután azonban a második szettben 0:1-nél elvesztette az adogatását, a favorit magához tért, és sokkal erőteljesebben, dominánsabban játszott. Moutet ereje azonban alábbhagyott, és a Court Philippe Chatrier-en a szurkolók támogatása sem segített neki abban, hogy újra felvegye a ritmust.

Korábban a spanyol teniszprofi Carlos Alcaraz is bejutott a negyeddöntőbe. A 21 éves játékos 6:3, 6:3, 6:3, 6:1-re verte a kanadai Felix Auger-Aliassime-ot. A legjobb nyolc között a világranglista-harmadik Stefanos Tsitsipas lesz az ellenfele. A görög szintén kezdeti nehézségek után 3:6, 7:6 (7:4), 6:2, 6:2, 6:2-re legyőzte az olasz Matteo Arnaldit.

Alcaraz és Sinner a közelmúltban elszenvedett sérüléseik ellenére a német teniszező Alexander Zverev és a szerb világelső Novak Djokovics mellett a négy nagy címvédő között van. Zverev és Djokovic ma újra pályára lép