vasárnap, szeptember 8, 2024
HomeFootballSildillia megtörte a varázslatot: a francia Bundesliga profik tépték szét a pályát

Guinea sokat követelt a favorit Franciaországtól, és volt néhány nagy lehetősége, különösen az első félidőben. A végén azonban a nyugat-afrikaiaknak hiányzott az a kis szerencse – és az Equipe Tricolore beállósból szerezte az 1:0-s győztes gólt

A franciák nem igazán nyűgöztek le az olimpia elején, de végül mégis sikerült 3:0-ra legyőzniük az USA-t. Thierry Henry szövetségi edző egy változtatást eszközölt, a jobb szélen Millot helyett Akliouche-t hozta be.

Guinea viszont, amely változatlanul maradt az Új-Zéland elleni csalódást keltő 2-1-es vereséghez képest, komoly nyomás alatt volt, és pontokra volt szüksége ahhoz, hogy elkerülje a korai kiesést. A nyugat-afrikaiak a brémai Naby Keita vezetésével nagy lelkesedést mutattak, és a mérkőzés nagy részében gondot okoztak a francia csapatnak.

A guineaiak agresszívnek bizonyultak, többször is előre nyomultak és labdát szereztek. Az első félidőben több lehetőséget is kialakítottak az időnként pomádézó házigazdák ellen. Mivel azonban Restes kapus Diawarával szemben hárított (9′), Keita (40′) és Touré (45+3) feltételezett góljait egyaránt érvénytelenítették offside miatt, Lukeba pedig a vonalon mentett lipcsei klubtársa, Ilaix Moriba ellen (45+10), gólnélküli eredménnyel vonultak a félidőre.

Francia javulás a végére

A szünet után is kiélezett és kiegyenlített párharc maradt, de az Equipe Tricolore a mérkőzés előrehaladtával fokozta a nyomást. A franciáknak azonban a 75. percig kellett várniuk arra, hogy ünnepelhessenek: Egy bedobást követően a guineaiak nem tudták határozottan tisztázni a labdát, és egy oldalirányú mozdulat után Olise jobbról Sildillia elé passzolt. A Freiburg játékosa öt méterről tökéletesen fejelt a hosszú sarokba.

Az 1:0 egyben a végeredményt is jelentette, mivel Guineának már nem volt több nyíl a tarsolyában, és végül kikaptak a franciáktól. A nyugat-afrikaiaknak így továbbra is nulla pontjuk van, de még nem estek ki, mert az USA korábban 4-1-re legyőzte Új-Zélandot. Amennyiben Guinea az utolsó játéknapon három vagy több góllal legyőzné az amerikaiakat, Új-Zéland pedig a párhuzamos mérkőzésen kikapna Franciaországtól, Keita & Co. még mindig továbbjutna.

A házigazdák viszont hat pontjuk ellenére sem jutottak tovább, és még legalább egy pontra van szükségük ahhoz, hogy önerőből bejussanak a negyeddöntőbe.