kedd, szeptember 17, 2024
HomeFootballSikeres volt a Real Szuperkupa főpróbája: Chelsea eszközök nélkül Brahim Diaz ellen

A Real Madrid megszerezte első győzelmét az amerikai túra végén a harmadik mérkőzésén: Erős 30 perc elég volt a fehéreknek a kezdetben túlterhelt Chelsea ellen

A Milan (0:1) és az ősrivális Barcelona (1:2) elleni vereségek után a Real Madrid eltökélt volt, hogy első győzelmét arassa amerikai útja végén, ami különösen az első 30 percben mutatkozott meg az észak-karolinai Charlotte-ban (Bank of America Stadium). A még mindig az új nyári szerzemény Mbappé és az angol Európa-bajnokságon szereplő Bellingham nélkül, akik nem vettek részt a tengerentúli utazáson, a Real az első 30 percben falhoz állította ellenfelét.

A Chelsea büntetőterületén többször is káosz alakult ki – többek között a 17. percben, amikor Brahim Diaz a bal kapufa mellé tolta a labdát. Alig két perccel később a Kékek rendkívül ingatag védelme ismét teljesen lelepleződött, a Real macska-egér játékot játszott a Chelsea-vel a büntetőterületen belül, mielőtt Brahim Diaz megetette Vazquezt, akinek a bal lábáról elhajított lövése a bal alsó sarokban landolt – a 25 milliós új szerzeményt, Jörgensent először verték meg.

Nem sokkal később a dominancia az eredményjelzőn is megmutatkozott: Vinicius Junior játszott be egy zseniális szélső beadást a bal oldalon a büntetőterületre, ahol Brahim Diaz megkerülte a tétovázó Jörgensent és éles szögből a kapuba lőtt (27′).

Nkunku kihagyja az egyenlítő gólt

Még ekkor felébredt a Premier League-klub, és a Chelsea még a szünet előtt megszerezte az egyenlítő gólt – mert a Real is hanyagul védekezett. A világbajnok Fernandez keresztlabdája után Courtois a második kapufánál nem tudott kimozdulni a kapujából, ellenfele pedig nem ment bele a párharcba, így Madueke közelről bólinthatott a kapuba, 1-2-re (39′).

A második félidőben – másodpercekkel a szünet után – ismét a Chelsea előtt adódott a legnagyobb lehetőség. Ezúttal azonban a Courtois-t váltó Lunin volt résen, és a nyári felkészülés során célba vett Nkunkutól megtagadta az egyenlítő gólt (46′).

A végeredmény 2-1-es győzelmet hozott a Bajnokok Ligája-győztes Real Madridnak, amely sikeres főpróbaként írhatta le a tesztet az augusztus 14-i, Atalanta Bergamo elleni Európa Szuperkupa-döntőre. A Chelsea-re vasárnap (16 óra) vár a Premier League rajtja előtti utolsó erőpróba, amikor az olasz bajnok Inter Milan látogat a Stamford Bridge-re.