Site icon Sports of the Day

Sikeres US Open főpróba: Sinner nyert Cincinnatiben

A világelsőnek több mint három órán át kellett küzdenie Alexander Zverev ellen. A döntőben az amerikai Frances Tiafoe ellen már könnyebben ment Sinner dolg

Az Alexander Zverev elleni elődöntőbeli győzelme után a világelső teniszező, Jannik Sinner is megnyerte a cincinnati ATP-tornát. Az olasz a döntőben az amerikai Frances Tiafoe ellen 7:6 (7:4), 6:2-re nyert, és sokkal kevesebb gondja volt, mint a Zverev elleni párharcban, aki ellen kemény, 3:07 órán át tartó csata után kerekedett felül.

Sinner idei ötödik tornagyőzelme sikeres főpróba volt a hétfőn kezdődő US Openre. A 23 éves játékos januárban az Australian Openen nyerte meg első Grand Slam-tornáját. A francia nyílt teniszbajnokságon és Wimbledonban azonban legutóbb a spanyol Carlos Alcaraz diadalmaskodott.

„Kemény, kemény hét volt. Nagyszerű futam volt itt. Nagyon elégedett vagyok azzal a szinttel, amin játszom – különösen a fontos pillanatokban” – mondta Sinner, akit csípőproblémák gyötörtek a torna alatt.