Site icon Sports of the Day

Sikeres európai visszatérés: Braunschweig egyértelműen győzött

A kosárlabda Löwen Braunschweig 89:59-es győzelemmel nyerte első mérkőzését az Európa Kupában a ciprusi AEK Larnaka ellen. Az alsó-szászországi csapat így közel 20 év után ünnepelheti visszatérését az európai porondra

A meccs azonban minden másként kezdődött, mint ideálisan a Braunschweig számára. Az Oroszlánok az első negyed egy szakaszában még 12:21-es hátrányba is kerültek, ami elsősorban a rossz büntetőszázaléknak (négy kísérletből mindössze egy kosár) és a kintről szerzett problémáknak (9-ből 1) volt köszönhető. Ezzel szemben a ciprusi vendégek megbízhatóan dobtak pontot a büntetővonalról (13-ból 12).

A második negyedben azonban az Oroszlánok visszatámadtak, és egy visszatérésnek köszönhetően 25:21-es vezetést szereztek. A félidőben végül 32:32 volt az állás, és a mérkőzés ismét teljesen nyílt volt.

Döntés a harmadik negyedben

A Lions aztán a harmadik negyedben megmutatta igazi erejét és kiváló csapatkosárlabdával nyűgözött le. A 25 asszisztot és mindössze 9 eladott labdát felmutató fiatal Oroszlánok kiváló teljesítményt nyújtottak. Azzal, hogy a harmadik negyedet 29 ponttal megnyerték, és kényelmes, 61:47-es előnnyel mentek a záró játékrészbe, megalapozták a világos győzelmet. Az eredmény egy fölényes 89:59-es győzelem lett, és ezzel átvették a vezetést a FIBA Europe Cup tabelláján. Az egyértelmű 30 pontos előny a Braunschweig dominanciáját támasztotta alá ezen a mérkőzésen.

Hiába nyújtott erős teljesítményt Taveion Hollingsworth (24 pont, 7 lepattanó) és Jesse Hunt (17 pont, 15 lepattanó), akik sokáig próbálták rányomni a bélyegüket a mérkőzésre, a Larnaca nem tudta megmenteni csapatát a világos vereségtől. A Lions legjobb pontszerzője Tre Mitchell volt, szintén 24 ponttal (8 lepattanó).