csütörtök, szeptember 19, 2024
HomeFootballShaqiri a 120. percben gólt szerez +3, Hitz a 120. percben büntetőt...

Shaqiri a 120. percben gólt szerez +3, Hitz a 120. percben büntetőt hárít +4: a Basel elkerüli a kiesést

A

FC Basel különleges módon jutott tovább a Svájci Kupa legjobb 16 közé. A másodosztályú Stade Nyonnais elleni hosszabbítás emlékezetesre sikeredett

Minden a helyén volt a végső összecsapásra: 120 perc telt el a másodosztályú Stade Nyonnais és a favorit FC Basel között, de ekkor kezdett igazán érdekessé válni a dolog: A 116. perc óta emberhátrányban lévő Basel (sárga-piros az Avdullahu ellen) büntetőt kapott.

A szabálytalankodó visszatérő Shaqiri (aki csak egy hónapja tért vissza a klubhoz, és ezúttal a 78. percben cserélték be) a kapitányi karszalaggal a karján értékesítette azt a vélt győzelemért (120.+3).

K

„Dangge Marwin”, tweetelte az FCB

A hosszabbításban azonban a hosszabbításban a hosszabbítás még egy csavart tartogatott: a Stuttgart kölcsönjátékosa, Cissé a végső sípszó előtt a túloldalon valóban kiharcolt egy újabb büntetőt. Aztán eljött a harmadik korábbi Bundesliga-játékos pillanata: az ex-BVB és FCA kapus Hitz hárította a Nyon támadójának, Koré lövését – és megmentette az első osztályú csapatot a büntetőpárbajtól. Így maradt az 1:0.

„Dangge Marwin” – tweetelte az FCB a végső sípszó után a 3100 néző előtt a Stade de Colovray-ban, az UEFA-nak otthont adó városban. A rendes játékidőben az esélytelenebb nyoniaknak meg kellett, illetve szabadott köszönniük kapusuknak, Mastilnak, például az ex-Hertha játékos Kade ellen (50.). Csapattársa, Kololli ismét az üres kapu fölé fejelte a labdát (60′) – így hosszabbítást kellett játszani

A 16 közé jutás sorsolására közvetlenül ezután került sor: A Basel a bajnoki rivális FC Sion otthonában lép pályára.