Segítség és gól: A Real ünnepel a joker Vinicius Juniornak köszönhetően

A Real egy öngól után 1-0-ra alulmaradt az Espanyol Barcelona otthonában. Ekkor azonban Carlo Ancelotti becserélte Vinicius Juniort, hogy megfordítsa a meccset. A fehérek 4:1-re győztek.

A teltházas meccslista miatt a Real edzője, Ancelotti négy változtatást eszközölt a Stuttgart elleni 3-1-es vereség után: Militao, Fran Garcia, Modric és Arda Güler kezdett Rüdiger, Mendy, Vazquez és Vinicius Junior helyett.

A szerepek természetesen egyértelműek voltak, a Real Madrid nagy esélyesként ment a mérkőzésre. Az első félidőben is a fehérek voltak jobbak, és sokat birtokolták a labdát, de a blancóknál hiányzott a pontosság a befejezésekben.

A két legnagyobb lehetőség Mbappé előtt adódott, aki egyrészt éles szögből (11′), másrészt 16 méterről (21′) nem tudta legyőzni Garciát. Az Espanyolnak nagyon kevés dolga volt előrefelé, de teljes odaadással védekezett, így a szünetben 0-0 maradt az állás

Real válasza Courtois öngóljára

A szünet után az esélytelenebbek bátrabbak lettek, Romero távoli lövése csak jobbra suhant el (48′). A vendégek ekkor jöttek rá, hogy van benne valami – és hirtelen meg is szerezték a vezetést: Jofre kapta el a hosszú labdát, akinek az alapvonalról érkező keresztlabdáját Courtois bal sarkával sajnos a saját kapujába fejelte (54′). A fehérek válasza első osztályú volt, hiszen Carvajal alig négy perccel később egyenlített. Ezt megelőzően a vendégek kapusa, Garcia hagyott átcsúszni egy Bellingham keresztlabdát

Vinicius Junior assziszttal és góllal

Natúrálisan a fehérek most többet akartak, és az Espanyol elleni pontvesztés nyilvánvalóan nem volt benne a pakliban. A Real pedig megfordította a meccset – nagyrészt a csereként beálló Vinicius Juniornak köszönhetően. A brazil előbb egy csodálatos keresztlabdát játszott a lábával Rodrygónak, aki 2:1-re szépített (75′). Három perccel később Vinicius Juniort Mbappé küldte útjára, és egy jéghideg befejezéssel a jobb oldalon 3:1-re szépített (78′).

Ez természetesen eldöntötte a meccset, sőt Mbappé egy Endrick elleni szabálytalanságot követő büntetővel még 4:1-re is szépített (90′). A Real tehát megcsinálta a házi feladatát, és sorozatban negyedik versenysikerét könyvelhette el. A fehérek kedden (21 órakor) a Deportivo Alaves elleni hazai meccsel folytatják a bajnoki küzdelmeket.