hétfő, október 7, 2024
HomeSerie ASe Hummels, se triplázás: a Roma tapossa a vizet

Se Hummels, se triplázás: a Roma tapossa a vizet

Az AS Roma még az edzőváltás után sem igazán tért vissza a sikerek útjára. A legutóbbi Európa Liga-csalódást követően a Serie A alsóházában szereplő klubnál következett az újabb kudarc az ambiciózus Giallorossi számára

Ez akár két 2006-os világbajnok párharca is lehetett volna, de míg a Monza edzője, Alessandro Nesta a legutóbbi nápolyi 2-0-s vereség és a folyamatos nyeretlenségi sorozat ellenére is a tabella alján kapott helyet, addig a Roma főnökeinek türelme már hetekkel ezelőtt megtört. Az eredmény: Daniele de Rossi meglepően korai távozása és a tapasztalt Ivan Juric beiktatása.

A 49 éves horvát irányítása alatt a Giallorossi a két egymást követő Serie A-s győzelem ellenére sem tudott még igazán beindulni. Az Európa Ligában a svéd IF Elfsborgnál elszenvedett csalódást keltő 0:1 után most Monzában egy lehangoló 1:1 következett

Dovbyk megváltása azonnal elszállt

A 7. játéknapon a fővárosiak jóval több mezőnyfölényt és lehetőséget alakítottak ki, mint az esélytelenebbek. Ezt azonban a rómaiak az első 45 percben nem tudták gólra váltani, részben azért, mert Soulé csak a kapufát találta el (14. perc), Pellegrini nagyon jó helyzetből szűken mellé lőtt (23.) és Koné sem találta el a lábát (25.)

A Roma, amelyből legalább Dybala (izomproblémák) és Hummels (megfázás miatt még egy percet sem játszott) hiányzott, a folytatás után fokozta a tempót. A megérdemelt jutalom: az 1:0 a célpont Dovbyk révén (61′). Az izmos ukrán egy ügyes Cristante-passz után leárnyékolta a labdát, cselezett, többször cselezett, majd magabiztosan fejelt a jobb sarokba.

Az előny azonban csak kilenc percig tartott. Hogy miért? Daniel Maldini, akit nemrég jelöltek először a Squadra Azzurrába és a harmadik Maldinineként, felépült és a büntetőterület bal oldalán felvette Carbonit. Az AS kapusa, Svilar nem tudta tisztán hárítani Carboni éles keresztlabdáját, így a percekkel korábban beállt Dany Mota be tudta vágni (70′).

Az eredmény nem változott, miután a korábbi Gladbach-játékos Koné még kétszer hibázott (76′ és 90.+5). A Giallorossi így négy döntetlennel a középmezőnyben stagnált, míg a Monza – szintén négy döntetlennel – maradt a tabella alján.