Salah betalál és továbbjut: A Liverpool szűken verte a Chelsea-t

Az angol bajnokságot vezető Liverpoolnak nagyot kellett küzdenie a jó formában lévő Chelsea FC ellen, de végül Szalah remek teljesítményének köszönhetően szűk 2-1-re nyert.

A Liverpool edzője, Arne Slot három változtatást eszközölt a Crystal Palace elleni 1-0-s győzelemhez képest: Kelleher a sérült Alissont váltotta a kapuk között, míg Robertson és Szoboszlai is bejött Tsimikas és Mac Allister (mindketten a kispadon) helyére. A Kékek edzője, Enzo Maresca szintén három változtatásra kényszerült: Fofana és Cucurella is eltiltott a Nottingham Forest elleni 1-1-es döntetlen után. Helyükön Adarabioyo és James kezdett, aki 2023 novembere óta először került vissza a Chelsea kezdő XI-be. Fernandez (kispad) szintén pihenőt kapott, helyére Lavia került

Salah vezetéshez juttatta a Liverpoolt – a VAR megadja a büntetőt

A kezdésnél kezdetben óvatos tapogatózást láthattak a nézők a két csapat között, a gólhelyzetekből kevés volt az elején. Ám amikor a vendégek kezdték volna átvenni a játék irányítását, a Kékek sokkot kaptak: Colwill a büntetőterületen belül lábon találta Jonest, az így elvégzett büntetőt pedig Salah értékesítette, és megszerezte a vezetést (29′).

A játék ezután felgyorsult: Gakpo nem sokkal később gólt szerzett, így 2-0 lett a vége, ám egy offside-döntés érvénytelenítette a gólt (32′). A másik oldalon Jackson újra a kékeket juttatta előnyhöz, de erőteljes lövése csak a hosszú kapufát találta el (34′).

Az első félidő hosszabbításában újabb vitatott eset történt: Jones-t Darwin engedte el a büntetőterületen belül, és párbajba került a Chelsea kapusával, Sanchezzel. John Brooks játékvezető ismét a pontra mutatott, de a képek visszanézése után a bíró érvénytelenítette a büntetőt (45.+2).

Őrült percek a szünet után: Jones kontrázott Jackson ellen

Pár perccel a szünet után újra a kékek voltak a meccsben: Jackson egyenlített (48′) Caicedo pontos passza után. Ezt azonban csak a VAR-ellenőrzés után ismerték el. A Kékek ünneplése azonban nem tartott sokáig, hiszen három perccel később ismét a Liverpool került előnybe: Szalah hozta helyzetbe Jonest, aki közelről befejelte a labdát Sanchez mellett (51′).

A vendégeket azonban még nem verték meg, hiszen a Kékek továbbra is küzdöttek a vereség ellen: különösen Neto veszélyeztetett többször is a lecserélése után. Így volt ez a 74. percben is, amikor a portugál éppen csak elkerülte a Liverpool kapuját (74′). Hét perccel a lefújás előtt a csereként beállt Renato Veiga újabb lehetőséget kapott, hogy Palmer szabadrúgásából a kapuba fejelt, de a joker a kapu fölé fejelt (90.+3).

A Kékek a záró percekben nem tudtak további kényszerítő lehetőségeket kialakítani, így végül maradt a szűk 2-1-es győzelem, amivel a Liverpool megvédte első helyét a Premier League-ben. A Vörösök jövő szerdán újra pályára lépnek, amikor 21 órakor az RB Leipzig ellen lépnek pályára a Bajnokok Ligájában. A Chelsea csütörtökön (18.45) a Panathinaikosz Athént fogadja a Konferencia Ligában.