hétfő, szeptember 16, 2024
HomeTennisSabalenka rohamléptekkel jutott a US Open elődöntőjébe

Sabalenka rohamléptekkel jutott a US Open elődöntőjébe

A fehérorosz Aryna Sabalenka sorozatban negyedszer jutott be a US Open elődöntőjébe. Akárcsak a tavalyi döntőben, most is egy amerikai ellen. Sabalenka ajánlatot tesz a közönségnek

A tavalyi döntős fehérorosz Aryna Sabalenka ismét a US Open döntőjébe jutott. A világranglista második helyezettje lenyűgöző stílusban, mindössze 73 perc alatt 6:1, 6:2-re nyerte negyeddöntőjét a jó formában lévő olimpiai bajnok kínai Zheng Qinwen ellen. Sabalenka az elődöntőben az amerikai Emma Navarróval találkozik, aki a spanyol Paula Badosát verte két szettben.

„Az italt én állom, és a következő meccsen szurkolni fogtok nekem” – viccelődött Sabalenka, utalva az amerikai játékos elleni közelgő összecsapásra. „Nagyszerű meccs lesz, már nagyon várom”. Ez lesz zsinórban a negyedik elődöntője a US Openen.

A kétszeres Australian Open-győztes tavaly a New York-i Grand Slam-tornán a döntőben kikapott az amerikai közönségkedvenc Coco Gaufftól. Nem lehet újabb párharc a döntőben. A címvédő már kiesett: A Navarro elleni vereség miatt.