szombat, október 5, 2024
HomeFootballRondon fantasztikus, Davies erős idegekkel: Kanada az elődöntőben a büntetőpárbaj után

Kanada debütálásával bejutott a Copa America elődöntőjébe. A favorit Venezuela álomgólt lőtt, de büntetőkkel kikap

Kanada egyetlen góllal túlélte a Copa America csoportkörét, de még egy is elég volt az elődöntőbe jutáshoz. Jesse Marsch edző csapata vasárnap este (MÁSZ) büntetőkkel 4-3-ra legyőzte a jó formában lévő Venezuelát. Az elődöntőben a kanadaiak szerdán (MEKSZ 2:00) a címvédő Argentínával találkoznak, amely előző nap szintén büntetőkkel jutott tovább Ecuador ellen, és amelytől a nyitómeccsen 2-0-ra kikaptak.

A 2026-os vb társházigazdái, akik először kaptak meghívást a Copára, lendületesen kezdtek a texasi Arlingtonban, a 13. percben a támadó Jacob Shaffelburg gyorsan elvégzett bedobása után megszerezték a vezetést, majd voltak lehetőségeik arra, hogy 2-0-ra növeljék az előnyt. A B csoportjukat három meccsből három győzelemmel és 6:1 góllal egyértelműen uraló venezuelaiak azonban újra és újra veszélyesek voltak

is.

Bő egy óra elteltével Salomon Rondon volt az, aki 44. nemzetközi góljával megszerezte a megérdemelt egyenlítést – és hogyan: Egy kanadai szögletet követően egy felszabadítás a 34 éves játékosnál landolt, aki a középső körön túlra sorolt, és remekül verte meg a büntetőterülete előtt helyezkedő kapus Maxime Crepeau-t (64′).

Nem is.

Kapus Crepeau két büntetőt hárít

Mivel a negyeddöntőben és az elődöntőben nem volt hosszabbítás, a mérkőzés egyenesen büntetőpárbajba torkollott, amelyben mindkét oldalon két-két játékos felváltva hibázott. Amikor a Bayern profija, Alphonso Davies ötödik kanadai lövőként lépett pályára, gólt kellett lőnie, és tartotta az idegeit – 3:3. Csapattársa, Crepeau ezután másodszor is hárított, ezúttal a hosszabbításban csereként beállt Wilker Angel ellen, majd Ismael Koné végül mindent tisztázott Marsch és csapata számára.

Nem volt más választása, mint a gólszerzés.

Uruguay és Brazília, valamint Kolumbia és Panama játssza vasárnap este (MESZ) a másik két elődöntőbe jutást.