kedd, szeptember 17, 2024
HomeFootballPulisic bosszantja a Barcelonát - de Lewandowski kétszer is visszavág

Pulisic bosszantja a Barcelonát – de Lewandowski kétszer is visszavág

Hansi Flick 90 perc után is veretlen az FC Barcelonával. A katalánok 2-0-s hátrányból fordítottak a Milan ellen Baltimore-ban – majd „show-büntetőpárbajban” kikaptak

Új edzője, Hansi Flick irányítása alatt továbbra is nehéz legyőzni az FC Barcelonát: a Manchester City (4:1 büntetőkkel) és a Real Madrid (2:1) elleni felkészülési győzelmek után szerda este a katalánok a jóval esélyesebb AC Milantól is mindent követeltek.

A marylandi Baltimore-ban (M&T Bank Stadium) 51 337 néző előtt azonban az olaszok kezdtek sokkal jobban. Ugyanis az ex-dortmundi Pulisic remekelt „hazai meccsén”: Az amerikai válogatott játékos már tíz perc után egy remek és jól szervezett passzal előkészítette a korábbi frankfurti Jovicot, majd nem sokkal később Rafael Leao passzát követően egy éles szögből leadott ballal becsapta a német kapust, ter Stegent (15. perc).

A Barcelonát kihívták – és most teljesített. Egy gyors előre törés után Lewandowski a bal oldalon Raphinát etette meg, de a 19 éves kapus Torriani remek napot fogott ki (18.). Raphinha azonban ezután egy hatalmas lepattanó után megtalálta a gólszerző Lewandowskit, aki a szerelésben tétovázó Thiaw-t büntette meg, aki jobb lábbal a jobb alsó sarokba lőtt – csak 1:2 (22′).

Nem volt más választásom, mint a gólszerző Lewandowski.

Ebben a szakaszban a Barcelona függőleges játéka rendkívüli gondot okozott a Milannak, de Torriani ismét hárított Raphinha elől (24′). Nem sokkal később Lewandowski közeli fejesét tisztázta a vonalról a Milan kapusa (29.). Az első félidő hosszabbításában már ünnepelt a Barcelona, de Lewandowski zseniális hátsó sarkazását Pau Victornak les miatt nem adták meg

Flick: „Nagyszerű második félidőt játszottunk „

A szünet után a katalánok versenyben maradtak – és ezzel a kombinációval egyenlítettek: Pau Victor, a legutóbbi Clasico hőse, a jobb oldalon betört a büntetőterületre, és tökéletesen keresztbe adott Lewandowskinak, akinek csak a bal lábát kellett volna kivédenie (58′).

A mérkőzés végül a rendes 90 perc után büntetőpárbajra került sor, amelyben több profi is elvesztette az idegeit, de Torriani megtagadta a 20 éves Faye döntő kísérletét.

„Nagyszerű második félidőt játszottunk” – dicsérte Flick többször is az ezt követő sajtótájékoztatón. Lewandowski külön dicséretet kapott a korábbi Bayern-edzőtől: „Mindkét gólt megérdemelte, mert nagyon keményen megdolgozott értük”. Összességében a korábbi szövetségi edzőnek tetszik, amit csapata mutat neki az amerikai túrán. „Vannak 16 éves játékosaink, akik kivételesen jól játszottak” – mondta Flick. „Vannak olyan játékosok, akik az elmúlt napokban nagyon sokat fejlődtek.”