hétfő, szeptember 16, 2024
HomeBasketballParalimpia: A kerekesszékes kosárlabdázók első győzelme

Paralimpia: A kerekesszékes kosárlabdázók első győzelme

A német kerekesszékes kosárlabdázók megszerezték első győzelmüket a párizsi paralimpiai játékokon. A DBB csapata egy hangulatos mérkőzésen Franciaország ellen vett revansot a néhány héttel ezelőtti olimpiai vereségért

A német kerekesszékes kosárlabda-válogatott első győzelme a paralimpiai játékokon. Németország 72:64-re (36:34) verte a házigazda Franciaországot a Bercy Arénában, ahol Dennis Schröder kosárlabda-világbajnok együttese éppen csak lemaradt az éremről, és egy győzelemmel és egy vereséggel a második helyen áll.

Akárcsak a társfavorit Nagy-Britannia elleni 55:76-os rajt, a Franciaország elleni meccs eleje is kudarcba fulladt. Michael Engel szövetségi edző csapata kevesebb mint öt perc után 4:13-as hátrányba került, de visszaverte a meccsbe, és a félidei szünetre előnnyel vonulhatott.

Németország végül egy eseménydús második félidőben a legjobb pontszerző Matthias Güntner (22 pont) vezetésével győzedelmeskedett. Az ő találata a végső dudaszó pillanatában biztosította Németország számára a jobb kosárarányt a pontegyenlőséget elérő kanadaiakkal szemben.

A győzelem fontos volt a német csapat számára, hogy jó kiindulási pozíciót biztosítson magának a kieséses fordulóra. A két négyes csoport minden csapata először a negyeddöntőbe jut. A csoport utolsó helyén végző csapat a párhuzamos csoport győztesével találkozik, míg a negyedik helyezett az örök favorit USA-val csapna össze. Németország hétfőn (16.00 óra) Kanada ellen lép pályára a csoport utolsó mérkőzésén